Trzy polskie drużyny rozpoczynają zmagania w play-offach ESEA Premier. Stawka jest wysoka, bo zwycięzca turnieju zagwarantuje sobie bezpośredni awans do ESL Pro League.

Największym faworytem w swoim starciu jest niewątpliwie AGO. Jastrzębie zmierzą się dziś ze Sprout, które w ostatnim czasie jest w fatalnej dyspozycji, co pokazują ich wyniki. Zespół kressy’ego w rankingu HLTV zajmuje odległe 50. miejsce. Warto jednak pamiętać, że Polacy do spotkania przystąpią już bez snatchiego i rallena. Za to z mhLem i kRaSnaLem.

Anonymo na start play-offów ESEA Premier podejmie natomiast Sangal. Zespół Innocenta o awans do ESL Pro League powalczy z KEiem, który do składu trafił jednak  tylko na czas turnieju. Obie drużyny mierzyły się ze sobą trzykrotnie, dwa razy lepsi okazywali się Polacy.

Wisłę Kraków czeka prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie. Biała Gwiazda będzie musiała stawić czoło BLINK, którego gra po dołączeniu rigoNa wygląda świetnie. Zespół Szwajcara w ostatnich trzech miesiącach wygrał aż 70% swoich spotkań, a w ESEA Premier wciąż pozostaje niepokonane.

Wszystkie drużyny w play-offach ESEA Premier będą miały margines błędu w postaci drabinki przegranych. Później każda kolejna porażka będzie oznaczała już odpadnięcie z turnieju.

  • 20:00 – AGO vs Sprout

  • 20:00 – Anonymo vs Sangal

  • 20:00 – Wisła Kraków vs BLINK