Dziś startują otwarte kwalifikacje do DreamHack Masters Spring – EU. Standardowo zobaczymy podczas nich wiele polskich formacji w akcji.

Misja, o której napisaliśmy w tytule będzie naprawdę trudna do wykonania. Cała zabawa zaczyna się bowiem od otwartego etapu rywalizacji, do którego zapisać się może każdy. W efekcie tworzy nam się gigantyczna pula drużyn mająca ten sam cel – przejście do zamkniętych eliminacji. Slotów dla wszystkich jednak nie wystarczy – przepustkę otrzymają tylko zespoły z TOP 4, które później zmierzą się z czterema ekipami zaproszonymi do potyczek o awans na DreamHack Masters Spring – EU.

Zostawmy natomiast na razie końcowe fazy rozgrywek i skupmy się na tym, kogo dziś będziemy obserwować w drabince DreamHack Masters Spring – EU Open Qualifier. Jeżeli chodzi o składy złożone w pełni z Polaków, to zobaczymy w niej m.in. Illuminar GamingStylDunow MAD DOG'S PACT. Do tego naszą uwagę zwróci ENCE z Pawłem „dycha” Dychą na czele.

Gdy popatrzymy za to, jakie dywizje spoza Polski zapisały się do otwartych kwalifikacji przeznaczonych dla Europy, znajdziemy po drodze takie formacje, jak ALTERNATE aTTaXGalaxy RacerFATE i… fnatic! Przede wszystkim udział ostatniej z wymienionych drużyn jest zaskakujący, ponieważ to pierwszy raz, gdy reprezentanci tej legendarnej marki muszą podejmować się tego typu wyzwania. To tylko pokazuje, jak bardzo stracili formę na przestrzeni czasu. Teraz muszą się stopniowo odbijać i wracać do czołówki, w której w przyszłości z pewnością chcieliby się znowu pojawić.

Start podanych zmagań zaplanowany jest na godzinę 18:00. Czeka nas zatem emocjonujący wieczór z CS:GO, czyli to, co jako fani FPS-a Valve uwielbiamy. Jeśli jednak ktoś zamiast śledzić zawody, chciałby sam się w nich sprawdzić, to pod tym adresem można się zapisać ze swoją ekipą.