Poznaliśmy pierwszą drużynę, która z Minora Play-in awansowała na Majora w Katowicach. Podczas IEM będziemy oglądać Winstrike.

Vici Gaming logo

China ViCi

14

Faza pucharowa
Minor Play-in – IEM Major Katowice 2019
Finał górnej drabinki

Overpass
(7:8; 7:8)

Russian Federation Winstrike

16

Overpass

Mecz rozpoczął się lepiej dla Chińczyków, którzy co prawda ulegli w pistoletówce, ale szybko odegrali się grając ze średnim wyposażeniem. Później, gdy w ich ekwipunek wpadły na stałe karabiny, Winstrike nie miało zbyt wiele do powiedzenia. ViCi świetnie broniło BS-ów. W końcu jednak nadeszło przełamanie i Rosjanie wrócili z wynikiem. Nawet udało im się na koniec pierwszej połowy wyjść na minimalne prowadzenie – 8:7.

Druga część starcia była równie wyrównana, co pierwsza. Najpierw Winstrike wygrało w rundzie pistoletowej, dzięki której po chwili zapewniło sobie wynik 10:7, ale ViCi nie zamierzało się poddawać i dzielnie rywalizowało. W końcówce oba zespoły szły łeb w łeb, aż ostatecznie rosyjski skład triumfował – 16:14 zapewniając sobie udział w IEM Katowice 2019.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.