To koniec przygody Envy Minorem Play-in. Amerykanie nie podołali w starciu z North Esports.

Denmark North

2

Faza pucharowa
Minor Play-in – IEM Major Katowice 2019
Finał dolnej drabinki

Train
(13:2; 3:7)

Mirage
(9:6; 7:5)

United States Envy

0

Train

Train został wybrany przez Envy, aczkolwiek North, które zaczęło starcie po stronie broniącej znacznie lepiej sobie na nim radziło. Duńczycy zdobywali punkt za punktem i oddalali się od Amerykanów. Ekipa karrigana przełamała się dopiero w dziewiątej rundzie, aczkolwiek nie miało to większego znaczenia, ponieważ duński skład nie pozwolił jej się rozkręcić. Po piętnastu odsłonach cadiaN i spółka prowadzili 13:2.

W drugiej części spotkania Envy broniło BS-ów. Choć przewaga North była ogromna, to amerykańska formacja nie traciła nadziei i próbowała wrócić. W pewnym momencie złapała nawet lekki kontakt z enemy, ale właśnie wtedy przegrała pierwszą rundę i wszystko się posypało. Duńczycy zwyciężyli 16:9.

Mirage

Na Mirage'u sytuacja była znacznie bardziej wyrównana. Mimo, że North po stronie atakującej zaliczyło świetny start, to jednak Envy nie poddawało się i starało ciągle trzymać się z przeciwnikiem dość blisko, jeśli chodzi o wynik. Był pewien moment, w którym Duńczycy odskoczyli na kilka punktów, ale Amerykanie szybko to nadrobili i przed drugą częścią meczu minimalnie przegrywali 6:9.

Druga połowa była mniej widowiskowa. Wszystko przez fakt, że w pistoletówce Envy zawiodło. North będące z lepszym wyposażeniem zaczęło sobie budować ekonomię i przewagę. Nifty i spółka starali się wrócić do spotkania, ale było to bardzo ciężkie zadanie, któremu nie podołali. North Esports wygrało 16:11.