W decydującym meczu o awans na Majora ze świetnej dyspozycji pokazali się zawodnicy INTZ, którzy dzięki temu zakończyli pojedynek na dwóch mapach, grzebiąc tym samym marzenia MVP PK o awansie.

Korea, Republic of MVP PK

0

Faza pucharowa
Minor Play-In – StarLadder Major Berlin 2019

Vertigo
(8:7; 4:9)

Train
(5:10; 8:6)

Brazil INTZ

2

Vertigo

Początek lepiej zaczął się dla MVP PK, którzy po wygraniu pistoletówki zdołali zwyciężyć również z lepszym wyposażeniem. Następnie w odpowiedzi z czterema punktami na swoim koncie wyszła formacja broniąca. Spotkanie było bardzo liniowe i za każdym razem zespoły zdobywały po trzy oczka na swój dorobek, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla xeta i spółki.

Po zmianie stron zespół z Azji kontynuował swoją dobrą grę, dzięki czemu pierwsze trzy potyczki padły ich łupem. INTZ nie chciało oddać tak łatwo tej mapy i po ustabilizowaniu się ekonomicznie zaczęli wracać do tego spotkania. W bardzo szybkim czasie zmniejszali stratę do oponenta i po dłuższej chwili udało im się wyrównać, a potem wyjść na prowadzenie. Dobra gra jako terroryści doprowadziło do wygranej wynikiem 16:12 przez formacje z Brazylii.

Train

Druga mapa od początku szła pod dyktando formacji z Ameryki Południowej. Po wygraniu pistoletówki oraz starciu z lepszym wyposażeniem górą okazało się formacja broniąca, lecz radość zawodników z Korei Południowej nie trwała długo, ponieważ od razu po tym ponieśli trzy porażki z rzędu. Antyterroryści cały czas starali się zdobywać oczka na swoje konto, ale koniec końców to Brazylijczycy po pierwszej połowie wygrywali 10:5.

Po zmianie stron w pistoletówce lepiej zaprezentowali się gracze MVP PK, lecz nie dało im to zbyt dużo, bo już po chwili INTZ zagrało świetnie z gorszym wyposażeniem i mogli oni sobie pozwolić na jeszcze dwa zwycięstwa. xand i spółka cały czas wierzyli w odwrócenie losów tego spotkania i od tego momentu obserwowaliśmy kolejną próbę powrotu i doprowadzenia do trzeciej mapy. Tak się jednak nie stało i formacja prowadzona przez chelo wygrała wynikiem 16:13.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.