DreamEaters sprawia niemałą niespodziankę pokonując brazylijską ekipę INTZ. Rosjanie zapewniają sobie udział na StarLadder Major Berlin 2019.

 Russian Federation DreamEaters

2

Faza pucharowa
Minor Play-in – StarLadder Major Berlin 2018

Overpass
(12:3; 4:2)

Mirage
(12:3; 4:1)

Dust2
(8:7; 8:5)

Brazil INTZ

1

Overpass

DreamEaters zaprezentowało bardzo solidną stronę atakującą, korzystając z masy sztuczek. Kilkukrotnie wykonywali podsadzkę w okolicach respawnu terrorystów, skanowali wiele pozycji łapiąc darmowe fragi, w wielu rundach z łatwością łapiąc przewagę. To w połączeniu z wygraną pistoletówką zapewniło im aż dziewięć rund przed zmianą stron, co z pewnością jest satysfakcjonującym wynikiem na mapie Overpass. INTZ zazwyczaj niewiele brakowało aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz drobne błędy skutecznie im to uniemożliwiały.

Po zmianie stron Rosjanie utrzymywali swoją dominację. INTZ od początku decydowało się na powolną grę po stronie antyterrorystów, lecz okazało się to całkowicie nieskuteczne. Brazylijczycy bez innego pomysłu na grę, nie zdobyli ani jednego punktu jako terroryści i uznali wyższość swoich rywali wynikiem 16:6.

Mirage

DreamEaters ponownie rozpoczęło mapę całkowitą dominacją. W pierwszych ośmiu rundach oddali swoim przeciwnikom wyłącznie jeden punkt, przez co INTZ musiało sięgać po desperackie środki. Brazylijczycy zarządzili pauzę taktyczną, a potem zaprezentowali klasyczne wejście na obszar bombowy B z samymi pistoletami, a to o dziwo zadziałało. Jednak ten atak był jednym z trzech skutecznych w pierwszej połowie, co zdecydowanie było zbyt słabym wynikiem kngV- i spółki.

Po zmianie stron Brazylijczycy wygrali pistoletówkę, lecz polegli w kolejnej rundzie na force'ujących przeciwników. To spowodowało, że DreamEaters z łatwością doprowadziło do wyniku 4:15. INTZ gdy miało nóż na gardle, nagle się obudziło i zaczęli odrabiać straty. Niemalże bezbłędnie, runda po rundzie skracali dystans punktowy do swoich rywali, wykorzystując swoją szansę i doprowadzając do dogrywki. Ostatecznie Rosjanie nie poradzili sobie z presją i drużyny przeniosły się na decydującą lokację.

Dust2

DreamEaters ponownie bezbłędnie rozpoczęło mapę, wygrywając pistoletówkę, a następnie budując sobie pokaźną przewagę. Jednak tym razem Brazylijczycy w porę się obudzili i szybciej zaczęli odrabiać straty. Jeszcze w pierwszej połowie zobaczyliśmy INTZ na prowadzeniu, jednak do samego końca nie było wiadomo kto skończy z lepszym wynikiem przed zmianą stron. Była to zdecydowanie najbardziej wyrównana połówka z wszystkich rozegranych w tej serii map. Ostatecznie to Rosjanie musieli uznać wyższość przeciwników w pierwszych piętnastu rundach.

Druga pistoletówka również wpadła na konto DreamEaters, dzięki czemu to właśnie oni przejęli inicjatywę tego spotkania. Ponownie doprowadzili do punktu meczowego i tym razem nie zaprzepaścili swojej szansy. Domknęli tę mapę wynikiem 16:12.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.