North nareszcie dopięło swego! Duńska formacja dzięki turniejowi ostatniej szansy Minor Play-In melduje się na berlińskim Majorze. MVP PK stoczy pojedynek z INTZ o ostatnie miejsce.

 Denmark North

2

Faza pucharowa
Minor Play-In – StarLadder Major Berlin 2018

Nuke
(11:4; 5:6)

Inferno
(9:6; 4:4)

Korea, Republic of MVP.PK

0

Nuke

Początek spotkania był bardzo zacięty i obiecywał sporo emocji. Pierwsze trzy punkty zostały zdobyte przez North, zaś kolejne trzy rundy stały pod znakiem skutecznych ataków MVP PK. Jednak później Koreańczycy pozwolili przeciwnikom rozdawać karty. Masa nieskurczonych wejść na obszary bombowe spowodowały, że aizy i spółka jeszcze przed zmianą stron mogli pochwalić się dwucyfrowym wynikiem. Korzystając z przewagi antyterrorystów uzbierali aż jedenaście oczek.

Po zmianie stron North zgarnęło pistoletówkę, lecz MVP PK po zakupie lepszego oręża przeszło do odrabiania strat. Skutecznie odparli aż pięć ataków, jednak pauza taktyczna Duńczyków przyniosła zmianę tempa gry i powrót gade i spółki na dobre tory. Ostatecznie domknęli zmagania na pierwszej mapie wynikiem 16:10.

Inferno

Pierwsza połowa drugiej mapy stała pod znakiem udanych ataków reprezentantów Danii. Obydwie drużyny zdobywały rundy w seriach po trzy, utrzymując taki system aż do zmiany stron. Jednak lokację Inferno otworzyło North, które wygrało pistoletówkę i dwie kolejne potyczki. Dzięki pojedynkom otwierającym rundę w wykonaniu JUGiego i gade'a North po stronie terrorystów uzbierało aż dziewięć rund, co zdecydowanie jest bardzo satysfakcjonującym wynikiem na tej mapie.

Po zmianie stron MVP nie mogło odnaleźć się atakując obszary bombowe. Swój pierwszy punkt wypracowali dopiero na wynik 14:7 po detonacji ładunku na bombsite B. Jednak Koreańczykom zabrakło pomysłów i czasu na ich realizowanie. North po następnej potyczce przejęło inicjatywę i dokończyło spotkanie wynikiem 16:10.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.