W premierowych spotkaniach podczas Amerykańskiego Minora swoje zwycięstwa zalicza INTZ oraz NRG. Zawodnicy drużyny FURIA dość nieoczekiwanie zaczynają cały turniej od porażki

  • Brazil FURIA 13:16 Brazil INTZ

Pierwsze rundy to bardzo dobra dyspozycja zawodników INTZ, którzy na pięć starć zdołali zwyciężyć w czterech z nich. Następnie FURIA zaczęła się budzić i gracze tej formacji po stronie broniącej skutecznie powstrzymywali ataki oponentów na obszary bombowe, przez co po chwili yuurich i spółka prowadziła 6:4. Terroryści cały czas jednak nie odpuszczali i w krótkim czasie na swoje konto dodali kolejne trzy oczka. W końcówce pierwszej połowy ostatni głos należał jednak do antyterrorystów, ponieważ  rzutem na taśmę wyszli na minimalne prowadzenie 8:7. Po zmianie stron swoją dobrą grę kontynuowało ekipa arTa, lecz po trzech takich rundach w ich wykonaniu sytuacja obróciła się o 180 stopni i dominować zaczęło INTZ, które nieoczekiwanie coraz bardziej zbliżało się do zwyciężenia w tym spotkaniu. W kluczowych potyczkach formacja atakująca zdołała zachować zimną krew i dogonić rywali, lecz praktycznie rzutem na taśmę podopieczni chelo doprowadzili drużynę do zwycięstwa wynikiem 16:13.

  • United States NRG 16:5 Brazil TeamOne

Pierwsza potyczka na pistoletach padła łupem NRG, które dzięki temu mogło również bez większego problemu zdobyć dwa następne oczka. Następnie TeamOne w dwóch starciach pokonało swoich rywali, lecz po tym przyszła taka sama odpowiedź ze strony Amerykanów. Antyterroryści nie chcieli zostać na lodzie i dzięki wzorowej wręcz obrony obszarów bombowych zrównali się punktowo ze swoimi oponentami. Od tego momentu mecz zaczął iść pod dyktando ekipy tarika, która najpierw trzy razy zdetonowała ładunek, a potem dwukrotnie wyeliminowała wszystkich przeciwników. Po zmianie stron nic się nie zmieniło na Inferno i we wręcz ekspresowym tempie NRG zakończyło to spotkanie na swoją korzyść.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.