W drugiej serii spotkań pierwszego dnia górą okazały się obie ekipy z Brazylii, które nie miały dużych problemów ze swoimi przeciwnikami.

  • United States eUnited 11:16 Brazil Luminosity Gaming

Początek tego meczu był pod całkowitą kontrolą  eUnited, które dzięki swojej świetnej obronie obszarów bombowych zwyciężyli w sześciu potyczkach z rzędu. Luminosity obudziło się głównie za sprawą felpsa, który w siódmej rundzie w pojedynkę wyeliminował wszystkich oponentów i dodał tym motywacji dla swoich kompanów. Terroryści od tamtej pory zaczęli sukcesywnie zmniejszali swoją stratę do rywala, dzięki czemu na koniec pierwszej połowy przegrywali jedynie jednym oczkiem. Zamiana ról przyniosła zwycięstwo na pistoletach, co poskutkowało wyjściem na prowadzenie po raz pierwszy przez steela i spółkę. Amerykanie cały czas nie odpuszczali i walczyli o zwycięstwo, lecz oprócz trzech wywalczonych punktów jako terroryści nie zdołali nawiązać walki z antyterrorystami i to właśnie zawodnicy z Ameryki Południowej wygrali na Dust2.

  • United States Singularity 8:16 Brazil Sharks

W pistoletówce z lepszej strony pokazało się Singularity, które dzięki temu zwycięstwu mogło bez większego problemu wygrać na rundzie z lepszym wyposażeniem. Następnie Sharks jako ekipa atakująca przejęła inicjatywę i coraz bardziej dusiła swoich przeciwników. Po kilku takich potyczkach formacja broniąca zdołała wywalczyć kilka punktów dla siebie, lecz to Brazylijczycy cały czas kontrolowali swoich rywali. Po zmianie stron kolejny raz hydrex i spółka była górą z pistoletami, lecz ich radość mogła trwać jedynie jeszcze dwa starcia, ponieważ po ustabilizowaniu swojej ekonomii ekipa naka znowu zaczęła powiększać swoją przewagę i po dłuższej chwili mogli się oni cieszyć ze zwycięstwa.

Polską transmisję z tego wydarzenia, realizowaną przez firmę FantasyExpo, możecie znaleźć na kanale u Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Wszystkie najważniejsze informacje na temat trwających Minorów znajdziecie na naszej stronie.