Amerykański Minor dobiegł końca. Ostatnią drużyną, która zapewniła sobie podczas niego grę na IEM Katowice 2019 została FURIA!

 United States Envy

0

Faza pucharowa
Minor NA – IEM Major Katowice 2019
Finał drabinki przegranych

Overpass
(1:14; 1:2)

Cache
(9:6; 2:10)

Brazil FURIA

2

Overpass

FURIA zaczęła starcie na mapie wybranej przez przeciwnika po stronie broniącej. Brazylijczykom udało się pokonać enemy w pistoletówce, dzięki czemu w kolejnych rundach mieli lepsze wyposażenie. W końcu jednak doszło do fulla u Envy, aczkolwiek to zbyt wiele nie zmieniło. Wciąż antyterroryści prezentowali się świetnie w defensywie i uciekali Amerykanom z wynikiem. Dopiero dziesiąta odsłona przyniosła pierwszy punkt dla terrorystów, którzy utrzymali podłożony ładunek na górnym BS-ie. Na pewno ekipa karrigana miał nadzieje, że pójdzie za ciosem, aczkolwiek brazylijski skład szybko zareagował resetując rywali finansowo. To było najgorsze, co mogło się stać dla Envy, które do końca pierwszej połowy obserwowało jedynie jak FURIA powiększała swoje prowadzenie. Po piętnastu rundach na tablicy wyników widniało 14:1.

W drugiej części spotkania nie działo się zbyt wiele. Envy co prawda wygrało rundę pistoletową, ale po niej od razu FURIA odpowiedziała zdobywając dwa punkty i kończąc rywalizację rezultatem 16:2.

Cache

Druga mapa od początku była zacięta. Envy wygrało pistoletówkę, przez którą prowadziło po chwili 2:0, aczkolwiek nie musieliśmy długo czekać, aż do głosu dojdzie FURIA. Obie formacje na zmianę zdobywały punkty, więc jedni i drudzy nie stali zbyt dobrze z ekonomią. Nifty i spółka świetnie to wykorzystali. Pozwoliło im to na chwilę poczuć komfort mając większą przewagę. Zespół kscerato nie dopuścił jednak do tego, aby przeciwnicy w pełni zdominowali pierwszą połowę i na koniec doprowadził do rezultatu 6:9.

Mimo, że po zmianie stron FURIA przegrała pistoletówkę, to i tak się nie poddała. Brazylijczycy szybko zaczęli odrabiać straty grając na fullu. Udawało im się zdobywać punkt za punktem, aż w końcu doprowadzili do remisu i byli znacznie pewniejsi, niż ich enemy. Envy coraz bardziej oddalał się bezpośredni awans na Majora. Brazylijska drużyna w końcu dopięła swego i wygrała – 16:11.

Informacje na temat wszystkich czterech Minorów poprzedzających Intel Extreme Masters Major Katowice 2019 możecie znaleźć w jednym miejscu pod tym adresem.

Transmisję z Minor Championships można znaleźć na kanale ESL Polska na platformie twitch.tv.