Po wielu latach bez zmian, w końcu to nastąpiło. Michał „MICHU” Müller zastępuje Wiktora „TaZa” Wojtasa w głównym składzie. Wiktor zostaje odsunięty na ławkę rezerwowych.

Po czterech latach grania w niezmienionym składzie, polska drużyna decyduje się na zmiany. Jeden z najgorszych w ich wykonaniu rok 2017 oraz po raz pierwszy utrata statusu legendy wywarła na zespole wystarczającą presję. W odstawkę poszedł Wiktor „TaZ” Wojtas, którego zmieni jeden z najczęściej wymienianych młodych kandydatów – Michał „MICHU” Müller.

MICHU zostaje na miesiąc wypożyczony z Kinguin, ponieważ wciąż znajduje się pod wiążącym kontraktem. W poprzednim składzie miał grać z dwoma Portugalczykami – foxem i MUTiRiSem. Pierwsze wyniki tego zespołu były bardzo niesatysfakcjonujące. Teraz będzie mógł się wykazać wpośród najbardziej zasłużonych polskich zawodników.

W swojej karierze zdarzyło mu się występować w roli zmienika w drużynie Virtus.pro. Raz w 2014 roku podczas turnieju Game Show Leauge Season 1, gdzie zastępował Jarosława „pashaBiceps” Jarząbkowskiego. Polakom udało się wtedy zająć trzecie miejsce, po bardzo bliskiej porażce z HellRaisers. Drugi raz podczas IEM San Jose 2015, gdzie zajęli 5-8 miejsce. Tym razem MICHU zastąpił Snaxa.

Ich pierwszym sprawdzianem będzie występ w turnieju StarSeries i-League Season 4, który odbędzie się za niecałe dwa tygodnie. Pula nagród tego wydarzenia to równe $300,000.

Skład Virtus.pro wygląda następująco:

  • Poland Paweł „byali” Bieliński
  • Poland Janusz „Snax” Pogorzelski
  • Poland Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski
  • Poland Filip „NEO” Kubski
  • Poland Michał „MICHU” Müller
  • Poland Jakub „Kuben” Gurczyński (trener)