Przez najbliższe dni przyjdzie nam oglądać jedynych Polaków w czołowej lidze w Counter-Strike'u na świecie. Mowa tutaj naturalnie o MICHU i rallenie, którzy grają obecnie pod banderą Envy i c0ntact gaming.

Wielu polskich widzów najlepszego CS:GO śledzi właśnie FLASHPOINT. To w nowo powstałej lidze obserwujemy MICHA i rallena, a konkurencja na wysokim poziomie sprawia, że mecze są niemalże zawsze wyrównane. Nie inaczej zapowiadają się najbliższe spotkania naszych rodaków.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę spotkań Envy i c0ntact. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Denmark MAD Lions

*Kurs forBET:
1.42 : 2.59

Data rozpoczęcia
godz. 22:00, 02.04.20

European Union c0ntact gaming

Były zawodnik Aristocracy pojawił się w Kalifornii jako zmiennik Nestora „LETN1” Tanića. Serb nie był w stanie pojawić się w Stanach Zjednoczonych na start ligi, ze względu na problemy wizowe. Podejrzewamy, że wraz z rozwijającą się epidemią koronawirusa, zrezygnował on z podróży ze względu na bezpieczeństwo, kiedy było to już możliwe. Jednak świetna indywidualna dyspozycja Polaka w pierwszej fazie FLASHPOINT sprawiła, że rallen w ogóle odstaje od reszty składu. Pomimo średnich wyników europejskiego zespołu w poprzednim etapie, to nasz rodak wychodził przed szereg i lśnił statystykami na tle swoich kolegów.

Wiele wątpliwości pojawia się także, kiedy spogląda się w stronę MAD Lions. Przed przylotem do Los Angeles, Duńczycy dokonali jednej z największych zmian w formacji, wymieniając lidera, HUNDENA na AciioNa. Pozornie szkodliwa rotacja okazała się nie być takim złym ruchem. Lwy zakończyły poprzednią fazę FLASHPOINT na pierwszym miejscu w swojej grupie, co pokazuje, że nowa piątka potrafi ze sobą grać. Zauważyli to gracze forBETu, którzy stawiają MAD Lions w roli faworytów dzisiejszego meczu. Kolejnym argumentem są ostatnie wygrane obu ekip – c0ntact ma ich zdecydowanie mniej. Jednak ich imponująca wygrana przeciwko FunPlus Phoenix zachęca do zastanowienia się na typowaniem rallena i spółki, zwłaszcza, że kurs na nich jest niesamowicie atrakcyjny.

United States Cloud9

*Kurs forBET:
1.52 : 2.32

Data rozpoczęcia
godz. 18:00, 04.04.20

United States Envy

Sobotnie starcie jest nam o wiele łatwiej ocenić, ze względu na to, że bardzo niedawno doszło do bezpośredniej konfrontacji obu zespołów. Envy i Cloud9 zmierzyły się w zeszły piątek, a zwycięsko z tego pojedynku wyszła ekipa Polaka. Mecz został zakończony wynikiem 2:1 dla Envy, jednakże wygrane przez MICHA i spółkę mapy były dość jednostronne – 16:10 na Dust2 i 16:8 na Trainie. Pokazuje to, że podopieczni LEGIJI posiadają dość bogaty map pool, zwłaszcza kiedy grają z powrotem z moosem. Jedyne co martwi, to przegrana w tym samym meczu na wyborze Envy, Overpassie, wynikiem 7:16.

Od tamtego czasu każda z obu ekip stoczyła jeden oficjalny bój. Cloud9 udało się pokonać pewnie Copenhagen Flames, zgarniając serię na swoje konto w zaledwie dwóch mapach. Co ciekawe, amerykańsko-południowoafrykański skład osiągnął to na Dust2 i Overpassie, na tych samych mapach, na których przyszło mu rywalizować w poprzednim tygodniu z Envy, które po wygranej z C9 oddało serię na konto finlandzkiego HAVU, które pokonało ich na D2 i Mirage. Powstaje w takim razie pytanie, jakie mapy przyjdzie nam zobaczyć jutro. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby to był ten sam zestaw, co ostatnim razem, zwłaszcza po zastrzyku pewności siebie, po wygranej Cloud9 przeciwko Duńczykom. Jednakże jeszcze bardziej jestem pewien tego, że MICHU z resztą drużyny powtórzą piątkowy sukces, i awansują pojutrze do finału grupy A.

Wszystkie mecze w ramach FLASHPOINT można oglądać z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW.

* – kursy z dnia 01.04.20 r. z godziny 23:00