Do ostatniego meczu na IEM Fall Evil Geniuses musiało walczyć o awans na Majora. Ostatecznie zespół Polaka zmagania w Sztokholmie rozpocznie od Fazy Nowych Legend.

Chociaż jeszcze kilka dni temu wydawać się to mogło praktycznie niemożliwe, to Evil Geniuses nie będzie musiało martwić się grą w pierwszej fazie Majora, zwaną Fazą Nowych Pretendentów. Zespół Polaka rywalizację w Sztokholmie rozpocznie dopiero od drugiego etapu turnieju.

Ninjas In Pyjamas, Vitality, G2, Liquid, FURIA, NAVI, Gambit i Evil Geniuses. To właśnie te drużyny będą mogły ze spokojem czekać na swoich rywali w Fazie Nowych Legend. Mimo że paiN wczoraj sensacyjnie pokonało Team Liquid w meczu o 3. miejsce na IEM Fall to i tak nie zdołało wyprzedzić zespołu naszego rodaka w regionalnym rankingu RMR.

MICHU i spółka swój pierwszy mecz na PGL Major Sztokholm rozegrają więc dopiero 30 października. Jak na razie ich rywal nie jest znany. Wcześniej do gry przystąpi formacja Dychy i hadesa. ENCE  bój o awans do Fazy Nowych Legend rozpocznie 26 października, podobnie jak Astralis, Heroic, FaZe czy Virtus.pro. Evil Geniuses nie może więc narzekać na brak szczęścia. Zawodnicy amerykańskiej organizacji będą mieli okazje bacznie obserwować grę swoich potencjalnych rywali.