Awans już jest, pytanie tylko z którego miejsca. Evil Geniuses grają dzisiaj o bezpośrednie zaproszenie do półfinału turnieju. Rywalem MICHA i spółki będzie OG.

  • United States Evil Geniuses – European Union OG

Trzeba przyznać, że taki zestaw finału grupy B to jeden z najmniej prawdopodobnych scenariuszy, jaki mógł się wydarzyć. W końcu w stawce były takie „pewniaki” jak Heroic, Virtus.pro, NIP czy nawet Spirit. Ostatecznie dwóch drużyn z tej puli już nie ma w turnieju, a o pierwsze miejsce zagrają dwie ekipy, które były spisywane na straty.

Szczególnie wspaniała forma Evil Geniuses może zaskakiwać, bo żadne znaki nie wskazywały na taką znaczną poprawę, praktycznie z meczu na mecz. Co innego OG. Europejski kolektyw po wprowadzeniu do gry flameZa wykazuje naprawdę duży potencjał, który jest jednak w dalszym ciągu uzależniony najbardziej od formy mantuu. Na szczęście dla nich, Polak z brytyjskim paszportem bardzo rzadko wykazuje oznaki słabości. Efekt widzimy jak na widelcu – OG obecnie ma serię pięciu zwycięstw z rzędu, ponadto nie tak dawno zespół triumfował na 2. edycji Spring Sweet Spring.

Dla EG już samo znalezienie się w finale grupy B to ogromny sukces. MICHU i spółka dopiero budują swoją potęgę, podnoszą się z kryzysu i docierają po zmianach. Dzięki wygranej z Heroic Geniusze zapewnili sobie już udział w play-offach turnieju. Teraz jednak pytanie brzmi, z którego miejsca zespół awansuje. Wygrana z OG da amerykańsko-europejskiemu składowi 1. miejsce w grupie B i jednocześnie bezpośrednio trafi do półfinału turnieju. Porażka oznacza rozpoczęcie play-offów od ćwierćfinału. Niemniej jednak już samo wyjście z tak trudnej grupy możemy uznawać za sukces MICHA i reszty.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30. Transmisja na kanale ESL Polska.