Już w 2. dniu turnieju może zakończyć się przygoda Evil Geniuses. MICHU i spółka podejmą w środę NIP w ramach 1. rundy drabinki przegranych.

  • United States Evil Geniuses – Sweden NIP 

Wczoraj EG postraszyło Gambit, dzisiaj musi zmierzyć się z Ninjas in Pyjamas, mając na gardle ostrze noża. System BLASTA jest bowiem banalnie prosty – osiem drużyn gra w drabince podwójnej eliminacji, przegrasz dwa razy – wylatujesz z turnieju. To właśnie grozi zarówno Geniuszom, jak i NIP-owi.

Możemy być jednak dobrej myśli. Ekipa MICHA w ostatnim spotkaniu z Gambitem zaprezentowała się naprawdę dobrze, powalczyła na Duście, na Inferno zaś otarła się o zwycięstwo, przegrywając dopiero w drugiej dogrywce. Taka postawa przeciwko najlepszej drużynie świata naprawdę napawa nadzieją.

NIP zaś w słabym stylu przegrał z Complexity, ulegając kolejno na mapach 10:16 i 9:16. Jaggernaut to mniejszy kaliber niż Gambit, a mimo to Ninje nie potrafiły stawić mu czoła. Jedna jaskółka oczywiście wiosny nie czyni, ale ekipa device'a ostatnio ponosi dużo porażek, odpadając chociażby w fazie grupowej IEM Summer. Zastanawia również forma device'a, który z Complexity zagrał jeden z najsłabszych meczów w ostatnich miesiącach. Liderem drużyny był zaś nieoczekiwanie LNZ, czyli wzięty specjalnie na ten turniej junior z akademii. NIP ma problemy, które Evil Geniuses musi wykorzystać.

Inne mecze na dziś? Przede wszystkim do gry wchodzą G2, które zmierzy się z BIG, a także Natus Vincere i FaZe. Jest więc na co popatrzeć. Pełny harmonogram prezentuje się następująco:

  • 12:30 European Union G2 – Germany BIG
  • 15:30 Russian Federation Natus Vincere – European Union  FaZe
  • 18:30 United States Evil Geniuses – Sweden NIP

W gronie komentatorskim polskiej transmisji BLAST Premier Spring Final znaleźli się Jakub “Swelder” Grzegorski, Olaf “szeregowy” Ostrowski oraz Dominik “Domek” Nowakowski. Polską relację można znaleźć na kanale twitch.tv/esportnow.