Turniej HTC 1vs1 Invitational dobiegł końca. Czarnym koniem turnieju okazał się Michał „MICHU” Müller, który pokonał takich zawodników jak kennyS czy XANTARES i zdołał awansować do Wielkiego Finału.

Na pierwszej mapie Michał powalczył z Richardem na karabiny. Po dosyć jednostronnej pierwszej połowie (10:5), Polak próbował nawiązać jeszcze kontakt z shoxem, lecz jednak MICHU musiał uznać wyższość Francuza, przegrywając ten pojedynek 12:16.

Drugim etapem finału było starcie na AWP, które lepiej zaczął reprezentant Lounge Gaming. Po jednopunktowej przewadze na półmetku, czekał nas bardzo wyrównany pojedynek ze strony obu zawodników. Do rozstrzygnięcia tego starcia potrzebowaliśmy dogrywki, w której ostatecznie lepszy okazał się nasz rodak, pokonując shoxa z wynikiem 21:19.

Wszystko miało rozstrzygnąć się pojedynkiem na pistolety. Od początku zdecydowanie lepiej radził sobie Richard „shox” Papillon, prowadząc na półmetku z wynikiem 10:5. Mimo wszelkich starań, nasz rodak przegrał tą mapę i jednocześnie całe spotkanie, plasując się na drugim miejscu podium turnieju HTC 1vs1 Invitational. Polak zabierze ze sobą do domu 5,000$.