26 października rozpoczyna się BLAST Premier Fall Series 2020, w którym udział weźmie MIBR. Brazylijczycy zanim wsiądą do samolotu lecącego w kierunku Europy, muszą znaleźć jeszcze trzech graczy, by uzupełnić braki kadrowe. Według brazylijskiego dziennikarza Rogiue'a Marquesa faworytami do angażu w organizacji są LUCAS1, leo_drunky oraz vsm.

5 dni temu minął miesiąc od momentu rewolucji w MIBR. 13 września zespół opuścili TACO, fer, FalleN oraz dead, pozostawiając na pokładzie trka i kNgV-. Od tamtego momentu nic się nie zmieniło – zespół musiał jedynie zrezygnować z udziału w IEM New York. Teraz jednak zbliża się moment wyjazdu do Europy na dwa turnieje – BLAST oraz Flashpoint, co oznacza, że Brazylijczycy potrzebują uzupełnień w tym momencie.

Brazylijski dziennikarz Roque Marques wskazał trzech kandydatów do wstąpienia w szeregi MIBR. Według niego są to leo_drunky, LUCAS1 i vsm. Póki co będą to transfery „na chwilę”, by drużyna mogła wystąpić na wyżej wspomnianych rozgrywkach. Nie są to jednak zawodnicy, którzy mogą już teraz liczyć na długoterminowe umowy. Według Tomka Jóźwika z Cybersport organizacja rozmawiała także z dumau oraz RCF-em. Duet z zaprzyjaźnionego Yeah! pozostaje w sferze zainteresowań MIBR-u.

Na razie jednak wszystko na to wskazuje, że do Europy przylecą leo_drunky, LUCAS1 i vsm. Pierwszy z nich jest obecnie zawodnikiem Sharks, dzisiejszej nocy poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 2:0 z Bravos. LUCAS1 obecnie nie ma drużyny, kilka dni temu rozstał się z Imperial. Warot w tym momencie przypomnieć, że Teles grał już pod banderą MIBR-u – działo się to w okresie lipiec – grudzień 2019. Ostatni z nich, czyli vsm to 21-letni gracz DETONA. Interesujący fakt z nim związany to nałożony VAC-ban nałożony na poboczne konto kilka lat temu. Oznacza to, że Brazylijczyk nie mógłby wspomagać swojej drużyny w rozgrywkach znajdujących się pod opieką Valve – mowa oczywiście o Majorach.

Przewidywany skład MIBR na europejskie turnieje to:

  • Vito „kNg” Giuseppe
  • Alencar „trk” Rossato
  • Leonardo „leo_drunky” Oliveira
  • Lucas „LUCAS1” Teles
  • Vinicius „vsm” Moreira
  • Raphael „cogu” Camargo – trener