Po dwóch miesiącach pełnych emocji, nadszedł czas zakończenia pierwszego sezonu FLASHPOINT. W finale na swojego rywala czeka MIBR, oceniając jednak obecny rozkład sił, można zauważyć, że każda z trzech pozostałych może zostać mistrzem.

Pół miliona dolarów, tytuł mistrza i masa punktów w BLAST Circuit. Takie nagrody czekają na jutrzejszego triumfatora pierwszego sezonu FLASHPOINT. Do tej pory z najlepszej strony prezentowało się brazylijskie MIBR. FALLEN, fer i TACO będą mieli szansę jutro dodać do swojej bogatej gablotki z medalami dodać kolejny, jednakże od tego dzieli ich ostatni, nieznany jeszcze przeciwnik.

W związku z tym, razem z forBET, legalnym polskim bukmacherem posiadającym zakłady na wydarzenia esportowe, przeprowadziliśmy analizę dwóch ostatnich spotkań w obecnej edycji FLASHPOINT. forBET posiada w swojej ofercie szeroką gamę meczów esportowych. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.

Finland HAVU

*Kurs forBET:
2.25 : 1.65

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 18.04.20

Denmark MAD Lions

Dzisiejszego wieczoru na serwery załadują się zawodnicy HAVU i MAD Lions. Finał drabinki przegranych zapowiada się niezwykle emocjonująco, głównie ze względu na to, jak mocno obie ekipy się dopełniają. Przede wszystkim, Finlandczycy i Duńczycy posiadają bardzo podobny zestaw map, na których regularnie grają. Są nimi Dust2, Mirage, Nuke i Train. Na dwóch z nich częściej dominują Lwy, za to na pociągach i Duście częściej wygrywają podopieczni diSTURBEDA. Trudno przewidzieć, na jakich konkretnie mapach zobaczymy dzisiaj graczy obydwu organizacji, jednak możemy być pewni, że każda z nich będzie niezwykle wyrównana.

Gracze forBETu bardziej pokładają swoją wiarę w roeJa i spółkę. Trudno im się dziwić, wszak MAD Lions prezentowało ostatnimi czasy odrobinę lepszą formę, niż ich dzisiejsi rywale. Kolejnym dosyć istotnym argumentem, który gra na korzyść Lwów, jest historia bezpośrednich starć obu zespołów. W ramach FLASHPOINT drużyny mierzyły się ze sobą dwa razy. W pierwszym z nich to Finlandczycy z trudem wyszarpali zwycięstwo, jednakże dziesięć dni później musieli uznać wyższość oponentów, którym udało się naprawić błędy na Trainie i Mirage'u. Osobiście uważam, że dzisiaj zobaczymy pełne trzy mapy, a widowisko będzie niczego sobie. Pomimo bardzo zbliżonego poziomu gry, to MAD Lions powinno się jutro ponownie pojawić na serwerze w finale przeciwko MIBR.

Brazil MIBR

Data rozpoczęcia
godz. 21:00, 19.04.20

Finland HAVU

Denmark MAD Lions

Trudno jest konkretnie zanalizować jutrzejszy finał, bowiem przeciwnik wciąż jest nieznany. Co jednak ważniejsze, to fakt, że nie wiemy w z jakiej strony pojawią się formacje MAD Lions i HAVU. Forma dzisiejszego zwycięzcy zdecydowanie mocno wpłynie na jego jutrzejsze szanse, dodając zastrzyku pewności siebie i poprawiając morale.

Nie zważając na to, czy przeciwko Brazylijczykom zobaczymy Finlandczyków czy Duńczyków, to możemy być pewni, że to MIBR będzie faworytem finału. meyernowi i spółce przyszło w ostatnich dwóch spotkaniach w ramach FLASHPOINT grać właśnie przeciwko zespołom, które dzisiaj wieczorem powalczą w serii best of three. Oba starcia zakończyły się wynikiem 2-1 na korzyść Made in Brazil, po którym widać, że rozpracowało styl gry MAD Lions jak i HAVU. Bardzo możliwe, że niedzielny finał będzie zaledwie tego powtórką.

Decydującym czynnikiem w całej debacie na temat tego, kto zostanie mistrzem pierwszego sezonu FLASHPOINT, jest niesamowita dyspozycja Brazylijczyków. W lidze organizowanej przez B Site Inc. nie przegrali oni meczu od 14 marca, rozgrywając ich od tamtej pory aż dziewięć. Trzeba również wspomnieć o tym, że MIBR od jakiegoś czasu brało aktywny udział w amerykańskiej ESL Pro League. Tam co prawda nie stanęli nawet na podium, jednakże udało im się wygrywać przeciwko brygadom pokroju 100 Thieves, a same mapy wyszarpywali przeciwko Evil Geniuses czy FURII. Myślałem, że nigdy już tego nie napiszę, lecz wszystko wskazuje na to, że zespół FALLENA powoli wraca do regularnego zwyciężania i możliwie do czołówki światowego Counter-Strike'a. Potencjalny jutrzejszy triumf będzie tego idealnym świadectwem, a rozum jak i serce podpowiadają mi, że właśnie tak się stanie.

Wszystkie mecze w ramach FLASHPOINT można oglądać z polskim komentarzem na kanale ESPORT NOW.

* – kursy z dnia 18.04.20 r. z godziny 14:00