Miłosz „mhL” Knasiak oraz Oskar „Oskarish” Stemborowski zostają odsunięci od głównego składu x-kom AGO. Drużyna wita dwójkę „nowych” graczy oraz zmienia prowadzącego.

W szeregach x-kom AGO dochodzi do poważnych zmian. Na prośbę gracza, Miłosz „mhL” Knasiak zostaje odsunięty od głównego składu, wszak chce on zająć się nauką w klasie maturalnej. Przez okres jednego miesiąca musi nadrobić zaległości w szkole, przez co nie byłby w stanie uczestniczyć z resztą drużyny w treningach. Z kolei Oskar „Oskarish” Stemborowski zostaje posadzony na ławkę rezerwową po decyzji zarządu.

W ocenie Zarządu i Sztabu Trenerskiego zespół nie realizował postawionych przed nim celów – utrzymanie stabilności i powtarzalności – możemy przeczytać na samym początku oficjalnego oświadczenia wystosowanego przez organizację x-kom AGO. Stemborowski dołączył w szeregi Jastrzębi na początku marca bieżącego roku. W tym czasie zespół odzyskał tytuł ESL Mistrza Polski i jako jedyna drużyna z naszego kraju awansowała do ESL Pro League. W międzynarodowej lidze Polakom udało się wywalczyć dwa zaskoczenia, lecz poza tym skończyli na dnie tabeli. W ocenie organizacji to wciąż za mało.

Na papierze nasz skład wyglądał obiecująco. Mocno wierzyliśmy, że wskoczymy na wyższy poziom. Widząc zaangażowanie Oskara i ilość pracy jaką wkłada w przygotowanie byłem dobrej myśli. Nie wszystko, co dobrze wyglądało podczas treningów, przekładało się na mecze oficjalne. Dlatego zdecydowaliśmy, że wraz z kończącym się kontraktem Oskara, będziemy poszukiwali innych optymalnych rozwiązań. Pomimo gry w ESL Pro League, nasz cel nie został jeszcze osiągnięty.

 – mówi Mikołaj “Minirox” Michałków, trener dywizji CS:GO.

Do głównego składu powraca Eryk „Leman” Kocęba, który wypełni lukę po oskarishu, jednak rola kapitana zostaje ponownie oddana w ręce Damiana „Furlana” Kisłowskiego. Nowym graczem w szeregach x-kom AGO zostaje Brajan „DGL” Lemecha, który do niedawna reprezentował AGO NEST. Szansę podarował mu Mikołaj „Minirox” Michałków, czyli szkoleniowiec podstawowego składu x-kom AGO.

Gracze x-kom AGO:

  • Poland Damian „Furlan” Kisłowski
  • Poland Dominik „GruBy” Świderski
  • Poland Maciej „F1KU” Miklas
  • Poland Eryk „leman” Kocęba
  • Poland Brajan „DGL” Lemecha
  • Poland Mikołaj „Minirox” Michałków (trener)
  • Poland Miłosz „mhL” Knasiak (ławka rezerwowych)
  • Poland Oskar „Oskarish” Stemborowski (ławka rezerwowych)