Vodafone Giants wycofuje się z działania na męskiej scenie CS:GO. Organizacja poinformowała, że zakończyła współpracę z całą dotychczasową dywizją.

Giants Gaming, to bez wątpienia marka, która większości społeczności kojarzy się z Ricardo „fox” Pacheco. Legendarny zawodnik z Portugalii, który w przeszłości miał okazję występować m.in. w barwach FaZeKinguin SK, zasilił hiszpańską organizację w 2018 roku zostając jej kapitanem. Od tamtej pory w drużynie doszło do wielu zmian, ale on zawsze pozostawał nietknięty. Teraz jednak roszady go nie ominęły. Pracodawca stwierdził, że to czas, aby zakończyć pewien etap i rozstać się z całą formacją, która dotychczas dla niego rywalizowała.

Ten komunikat nie powinien nikogo dziwić. Giants należy przecież do Good Game Group, czyli grupy, która jakiś czas temu przejęła x6tence. Firma miała więc pod sobą dwa męskie zespoły CS:GO, co komplikowało im sprawę w rywalizacji w ramach wydarzeń wspieranych przez Valve. Dodatkowo warto podkreślić, że Pacheco i spółka nie wyglądali na skład, który niebawem przebije się do światowej czołówki. Byli raczej średniakiem, który mógł coś ugrać w regionalnych zawodach.

Co ciekawe – utrata klubu nie spowodowała rozpadu ekipy Paulo „pr” Silvy. Według portalu Fraglider prowadzi ona obecnie rozmowy z OFFSET Esports. Ciężko jednak określić, ile w tym prawdy. Musimy zaczekać na oficjalne wieści.

Przypominamy, że była już męska dywizja CS:GO w Giants prezentowała się tak:

  • Portugal Ricardo „⁠fox⁠” Pacheco
  • Portugal Francisco „⁠obj⁠” Ramos
  • Portugal Filipe „⁠NOPEEJ⁠” Dias
  • Portugal Rui „⁠RIZZZ⁠” Lima
  • Portugal Paulo „⁠pr⁠” Silva
  • Portugal Vasco „⁠vsk⁠” Santos – trener