Już przynajmniej 12. Polaków zagra w fazie Conference ESL Pro League. Do graczy Anonymo i Wisły Kraków dołączyli wczoraj matty z n0ticem.

EC Brugge z mattym i n0ticem w składzie kontynuuje dominację w regionie Beneluksu. Wczoraj zespół Polaków pokonał szwajcarskie SHAPE i awansował do ESL Pro League Conference. Oznacza to, że w rozgrywkach weźmie już udział przynajmniej 12. naszych rodaków.

Spotkanie z SHAPE nie rozpoczęło się jednak pomyśli EC Brugge. Zespół naszych rodaków miał wyraźne problemy z grą po stronie CT i pierwsza mapa wpadła na konto Szwajcarów, którzy w rankingu HLTV zajmują 172. miejsce.

Na drugiej mapie EC Brugge także wyglądało bardzo słabo. Po pierwszej połowie n0tice i ekipa przegrywali już 3:12 i byli o krok od porażki. Belgijsko-polski zespół tym razem zaprezentował jednak bezbłędną stronę CT i zdołał wygrać w drugiej części spotkania aż 13 rund, doprowadzając tym samym do remisu.

Po takim comebacku EC Brugge nie mogło już przegrać tego spotkania. Decydująca gra, która odbywała się na Mirage’u była już stale kontrolowana przez zespół matty’ego, dzięki czemu ten zdołał wywalczyć sobie miejsce w ESL Pro League Conference po ciężkiej trzymapowej batalii z SHAPE.

Wynik spotkania:

Switzerland SHAPE 1:2 EC Brugge Belgium

  •  Inferno – 16:10
  • Nuke – 14:16
  • Mirage – 6:16