Pora na ostatni dzień fazy grupowej European Development Championship 4. W grze pozostały trzy zespoły, w tym EC Brugge z mattym i n0tice'em na pokładzie.

  • European Union EC Brugge – Turkey Sangal

Brugge zmierzy się w meczu przegranych z Sangal – kto poniesie porażkę, odpada z turnieju. Stawka spotkania jest więc duża. Polacy i spółka nie mają jednak łatwego zadania – Sangal bowiem to 54. drużyna rankingu HLTV. Może nie wygląda to imponująco, ale przypomnijmy lokatę ECB – to dopiero 104. pozycja. Co więcej, belgijski klub praktycznie wszystko w ostatnim czasie przegrywa, gdyby nie zwycięstwo z HONORIS, to mówilibyśmy o dziesięciu porażkach z rzędu! Turcy są na przeciwległym biegunie – wydaje się, że z miesiąca na miesiąc się rozwijają, przede wszystkim mogą pochwalić się awansem do fazy play-off ESEA Premier.

Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się ze sobą nie tak dawno temu, bo początkiem maja w BLAST Rising. Wówczas dwukrotnie wygrywali matty i spółka. Był to jednak czas, kiedy EC Brugge nabierało wiatru w żagle i rzeczywiście było w bardzo dobrej formie. Po tamtym okresie nie ma już niestety śladu.

W razie wygranej matty i reszta zagrają z Tricked, które czeka na swojego rywala w meczu ostatniej szansy. Duńczycy wczoraj nie mieli większych szans z DBL PONEY, awansować więc muszą trochę okrężną drogą. To z kolei zadanie EC Brugge lub Sangalu, by utrudnić Tricked to zadanie.

Harmonogram spotkań:

  • 12:00 European Union EC Brugge – Turkey Sangal
  • 15:00 Denmark Tricked – TBD

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch na kanale ESN2. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.