Dzisiaj mamy ważny dzień dla polskiego Counter-Strike'a. Zobaczymy bowiem aż siedem drużyn z Polakami w składach, a do tego sześć z nich rozpoczyna grę w play-offach.

  • Pinnacle Cup II

W Pinnacle Cup mamy czterech przedstawicieli w dwóch drużynach – mowa o ENCE i mouz NXT. Dycha i hades zmierzą się dziś z HAVU – są to więc małe derby Finlandii, chociaż ENCE ma z tym krajem coraz mniej wspólnego. Myszki z kolei zagrają z Copenhagen Flames. W obu przypadkach jest to 1. runda play-offów, które potrwają do najbliższego piątku. Jeśli Polakom uda się przejść dalej, to mouz zmierzy się w kolejnej rundzie z Sinners, ENCE zaś zagra z Endpoint. Trzymamy kciuki, bo pula Pinnacle Cup wynosi aż 100 tysięcy dolarów, jest więc o co grać.

  • Domination League Season 2

W tych rozgrywkach zobaczymy aż cztery drużyny związane z Polską, w tym aż trzy całkowicie złożone z Polaków. Są to MAD DOG'S PACT, Wisła All in! Games Kraków i Izako Boars oraz MAD Lions z kubenem i tudsoNem na pokładzie. Co ciekawe, los złączył wszystkich w pary i tak Biała Gwiazda zagra z PACT-em, a Dziki podejmą Lwy już w ćwierćfinałach turnieju. Jest więc dzisiaj na co popatrzeć, bo polsko-polskie starcia zawsze wzbudzają zainteresowanie, zwłaszcza, gdy rodacy spotykają się w europejskich rozgrywkach.

  • Anonymo gra o ESEA Premier

Mamy też dzisiaj rodzynka, który gra w innych rozgrywkach niż cała reszta – jest to Anonymo, które nadal rywalizuje w barażach o ESEA Premier. Dzisiaj Polacy spotkają się ze Sprout – zwycięzca utrzyma się na zapleczu EPL-a. Spotkanie zapowiada się bardzo ciężko, zwłaszcza że ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się rozgromieniem Snaxa i spółki. Niemcy nie są jednak obecnie w formie, mogą być więc w zasięgu Polaków. Miejmy taką nadzieję. Jeśli jednak Anonymo przegra, to spadnie do ESEA Advanced.

Harmonogram spotkań: