Ośmiornice potknęły się w swoim pierwszym meczu w Los Angeles, przegrywając z Orgless. Dziś wykorzystają drugą szansę i spróbują wyjść z grupy.

Pierwsze spotkanie nie poszło po myśli Polaków. Tak jak sami wcześniej mówili, największym przeciwnikiem okazali się oni sami, wszak stres związany z grą w Ameryce spowodował, że wypuścili wygraną z rąk. AVEZ w pewnym momencie meczu na Orgless prowadzili 14:11, jednak doświadczenie ich przeciwników wzięło górę, przez co pojedynek zakończył się wynikiem 14:16.

Jednak wciąż nic straconego. Dziś Ośmiornice podejmą walkę z BIG Clan, które wczoraj całkowicie poległo mierząc się z brazylijskim składem DETONA. O ile MOLSI i spółka nie mogą pozwolić sobie na przegranie drugiego meczu, tak dziś będą mieli większy margines błędu w samym spotkaniu, wszak będzie miało ono charakter best-of-three. AVEZ przyzwyczaiło nas do tego, że przegrywają pierwszą mapę, tylko po to by potem wracać i święcić tryumfy.

Orgless po pokonaniu naszych rodaków, łatwo rozprawiło się z Brazylijczykami, zapewniając sobie awans do play-offów. Oznacza to, że zwycięzca z dzisiejszego starcia AVEZ kontra BIG podejmie właśnie DETONA w walce o awans.

Harmonogram spotkań:

  • 18:00 – Poland AVEZ vs Germany BIG
  • 00:00 – Brazil DETONA vs zwycięzca

W drugiej grupie królowało wczoraj HAVU, które dostało się do rozgrywek na ostatni moment, zastępując SKADE. Fińska ekipa po kilku dogrywkach pokonała Chaos Esports Club wynikiem 28-26, a później rozprawiła się z Copenhagen Flames. Jeśli AVEZ wywalczy sobie awans do fazy pucharowej, przyjdzie im walczyć właśnie z Finami.