Liam „malta” Schembri rozstaje się z Renegades. Taką informację podała dziś sama organizacja, która podziękowała Australijczykowi za dwa lata udanej współpracy.

Malta zasilił szeregi Renegades w grudniu 2019 roku, przechodząc z innego giganta na australijskiej scenie Counter-Strike’a – Grayhound Gaming. Przez następne miesiące wspólnie z nowym zespołem zdominował tamtejszy region, wygrywając m.in. DreamHacka Open Summer 2020: Oceania, DreamHacka Open September 2021: Oceania czy Perfect World Oceania League 2020. Największym sukcesem Renegatów z Liamem w składzie było jednak zajęcie drugiego miejsca na DreamHacku Open Leipzig 2029, gdzie w wielkim finale ekipa 26-latka uległa BIG.

W 2021 roku Renegades także miało  swoje przebłyski. Zespół malty zdołał awansować na ESL One Cologne, pokonując po swojej drodze OG oraz MIBR. Następne miesiące nie były już jednak tak udane w wykonaniu australijskiego zespołu. Ten długo nie mógł rywalizować na międzynarodowych turniejach ze względu na problemy z podróżowaniem, spowodowanymi pandemią COVID-19.

W październiku Renegaci przylecieli do Sztokholmu, aby wystąpić na Majorze, jako jedyna drużyna, reprezentująca Oceanię. Swój udział w mistrzostwach Australijczycy zakończyli już na etapie Fazy Pretendentów, notując zaledwie jedno zwycięstwo i to przeciwko paiN.

Obecny skład Renegades:

  • Simon „⁠Sico⁠” Williams Australia
  • Joshua „⁠INS⁠” Potter Australia
  • Alistair „⁠aliStair⁠” Johnston Australia
  • Jordan „⁠Hatz⁠” Bajic Australia
  • David „⁠Kingfisher⁠” Kingsford Australia (trener)