Przedostatni mecz dzisiejszego dnia i jednocześnie pierwszej rundy to starcie dwóch formacji złożonych z graczy pochodzących z Europy, czyli mousesports w walce z HellRaisers.

W tym spotkaniu ciężko wytypować zdecydowanego faworyta, bowiem obie drużyny prezentują się na mniej więcej podobnym poziomie. Z jednej strony stoi formacja mousesports, która jednak w ostatnim czasie przeżywa pewien kryzys odkąd z zespołem tymczasowo pożegnał się oskar, zaś naprzeciw ich stoją reprezentanci HellRaisers, którzy wręcz przeciwnie – w ostatnich tygodniach prezentuje dobrą formę. Jednak jeżeli spojrzeć na całokształt, to oba zespoły stoją na równi w ogólnym rozrachunku. Kto więc okaże się lepszy w tej batalii?

  • European Union mousesports odrzuca Nuke
  • European Union HellRaisers odrzuca Dust2
  • European Union mousesports odrzuca Cobblestone
  • European Union HellRaisers odrzuca Mirage
  • European Union mousesports odrzuca Overpass
  • Train wybrany spośród pozostałych map (pozostał Cache)

Mapa: Train – European Union mousesports 6:16 HellRaisers European Union (5:10; 1:6)

Początek należał do reprezentantów mousesports, którym pewnie udało się pokonać swoich rywali w rundzie pistoletowej. Role się odwróciły w kolejnym starciu, kiedy to słabiej wyposażeni antyterroryści bez żadnych problemów odparli natarcie terrorystów. W tamtym momencie rozpoczął się okres dominacji ze strony HellRaisers – w roli antyterrorystów Ci zawodnicy niczym tarcza odbijali solidnie wyglądające ataki terrorystów, którzy wciąż podejmowali nieudolne próby zdobycia punktów. Jednak wreszcie znaleźli oni sposób na zaskoczenie swojego rywala, co w połączeniu z odrobiną szczęścia dało kilka dodatkowych rund NiKo i jego kolegom. Ostatecznie przed zmianą stron prowadzenie należało do ekipy bondika, która prowadziła z wynikiem 10:5.

Druga połowa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez obecnych prowadzących w tym przedostatnim starciu pierwszej rundy kwalifikacji, którzy zdecydowanie przybliżyli się do upragnionego zwycięstwa. W roli terrorystów reprezentanci HellRaisers czuli się jak przysłowiowa 'ryba w wodzie', co pokazywali coraz większą ilością punktów. Wyeliminowanie swoich rywali przez kilka starć z rzędu bez straty zawodnika lub przy stracie tylko jednego kolegi z drużyny to sztuka, która pozwoliła wygrać wspomnianej wcześniej ekipie. HellRaisers pokonuje mousesports z wynikiem 16:6, zaliczając pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach.