Drugie spotkanie głównych kwalifikacji do Majora ELEAGUE Atlanta 2017, to walka zespołów z dwoma wygranymi. To oznacza, że zwycięzcy awansują na główny turniej!

Train – European Union HellRaisers 11:16 Sweden GODSENT

Pistoletówkę po zawziętej walce wygrali Szwedzi, jednak nie udało im się wykorzystać przewagi wyposażenia w kolejnej rundzie, przez co od razu zobaczyliśmy remis 1:1. Zawodnicy HellRaisers lepiej wykorzystali eco przeciwników i wyszli na prowadzenie 3:1. Szwedom udało się wygrać na pierwszym fullu, dzięki czemu rozchwiali ekonomię oponentów. Po doprowadzeniu do remisu, to znów drużyna STYKO zaczęła wygrywać. Mimo że rundy były zazwyczaj bardzo bliskie, to jednak wpadały na konto HR.  Po trzech punktach przegranych przez GODSENT, role się odwróciły i to Szwedzi zaczęli się rozkręcać. Chwilę później mogliśmy zobaczyć kolejny remis w tym spotkaniu, czyli 6:6. Wtedy HR zdecydowało się na przerwę taktyczną. Po niej zespoły znów zwyciężyły po jednej rundzie, jednak ostatecznie to HellRaisers wygrało pierwszą połowę. Należy jednak pamiętać, że Szwedzi dotychczasowo rozgrywali ten mecz po zdecydowanie trudniejszej stronie, a teraz przyszedł czas na zamianę.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli Szwedzi. Wygrali pistoletówkę i tym razem nie dali się zaskoczyć swoim oponentom na rundach eco. Zaowocowało to przewagą 8:10. HellRaisers jednak nie dało za wygraną i za wszelką cenę goniło wynik. Zobaczyliśmy kolejny remis w tym postaniu, tym razem 10:10. Szwedzi jednak nie pozwolili swoim rywalom wyjść na prowadzenie. To właśnie oni zaczęli pewnym krokiem kroczyć do wygranej. Udało im się doprowadzić do wyniku 13:10, gdy znów HellRaisers się przełamało. Jednak dzięki świetnej grze z AWP JW oraz celnym strzałom znajdera to GODSENT wygrało to spotkanie. Mapa de_Train zakończyła się wynikiem 11:16.

GODSENT dzięki tej wygranej awansuje na Majora ELEAGUE Atlanta 2017. Nie zaliczyli oni żadnej przegranej podczas kwalifikacji, a teraz zmierzą się z najlepszymi ekipami na całej świecie w walce o pół miliona dolarów.