Dziś startują pierwsze i jedyne otwarte kwalifikacje do DreamHack Open Fall 2020 – turnieju należącego do cyklu Regional Major Rankings.

Valve podjęło decyzję o przełożeniu Majora, który miał odbyć się Brazylii na „kiedyś w przyszłości”. Mimo to procesy kwalifikacje i turnieje z cyklu Regional Major Ranking mają trwać w najlepsze, aby rankingi stworzone przez amerykańskie studio jak najlepiej odzwierciedlały sytuację na scenie. Polskie formacje mogą być po części zadowolone z takiego obrotu spraw, wszak dotychczas żadna z nich nie pokazała się na turnieju kwalifikacyjnym na najbliższego Majora. Wydłużenie czasu kwalifikacji na nowo otworzyło drzwi Polakom na majorowe salony.

Dziś startują pierwsze i ostatnie kwalifikacje do turnieju DreamHack Open Fall 2020, w którym do zgarnięcia będą punkty potrzebne do awansu na Majora. Z wszystkich uczestników, którzy dziś zapiszą się do rozgrywek, zostanie wyłoniona najlepsza siódemka, która pojawi się w zamkniętych kwalifikacjach. Wszystkie mecze, oprócz starć decydujących o promocji, będą miały charakter best-of-one, co oznacza, że margines błędu jest niemalże zerowy.

Wśród uczestników znajdziemy oczywiście całą polską topkę, a dokładniej x-kom AGO, AVEZ Esport, Wisłę All in! Games Kraków, czy Izako Boars. Nie zabraknie również słabszych formacji szukających szczęścia – HONORIS z reiko, gruchą i SaMeyem w składzie, PLMix, Pompa Team, czy też miks Wolontariat z bożydarem i prismem. Co ciekawe na liście nie zabraknie również STOMPA, który wystąpi z ekipą o nazwie Wazonersi.

Kwalifikacje wystartują dziś o 18:00 i potrwają aż do niedzieli, kiedy to poznamy ostatnich zwycięzców kwalifikacji.