Engin „MAJ3R” Kupeli opuścił skład ex-Space Soldiers. Były prowadzący zespołu poinformował o swojej decyzji na profilu na Twitterze.

Ostatni czas nie był zadowalający dla ex-Space Soldiers. Pod koniec 2018 roku drużynę opuściła największa gwiazda – Ismailcan „XANTARES” Dörtkardeş, który postanowił kontynuować swoją karierę w barwach BIG. Na nieszczęście ekipy, stało się to niedługo przed europejskim Minorem, gdzie korzystała ona z pomocy Yamana „yama” Ergekenona. Po Minorze zawodnik z Australii pozostał w składzie na stałe, ale Turków dotknęła też inna zmiana. Engina „ngiN” Kora zastąpił Ömer „imoRR” Karataş.

MAJ3R opuszcza zespół ex-Space Soldiers po ponad dwuletniej przygodzie. Do największych sukcesów w tym czasie można zaliczyć drugie miejsce na finałach WESG 2017 oraz zwycięstwo na DreamHacku Open Austin 2018. Ponadto, turecka formacja wystąpiła też na dwóch turniejach rangi Major – ELEAGUE Major Boston 2018 i FACEIT Major London 2018.

Ex-Space Soldiers musi skompletować swój skład przed rozpoczynającym się niedługo dziewiątym sezonem ESL Pro League. Zawodnicy wciąż poszukują również nowej organizacji do reprezentowania. Po odejściu MAJ3Ra drużyna prezentuje się następująco:

  • Turkey Ahmet „paz” Karahoca
  • Turkey Buğra „Calyx” Arkın
  • Australia Yaman „yam” Ergenekon
  • Turkey Ömer „imoRR” Karataş
  • Turkey Canpolat „hardstyle” Yıldıran (trener)