Mikail „Maikelele” Bill został przesunięty na ławkę rezerwową w GODSENT. Jego miejsce w głównym składzie zajął Asger „farlig” Jensen.

Mikail założył wspomniany zespół pod koniec 2018 roku. Razem z między innymi Kevinem „kRYSTAL” Amendem pod nazwą NoChance zaczął brać udział w różnych kwalifikacjach i rozgrywkach online. Międzynarodowa ekipa osiągała w nich całkiem niezłe rezultaty, dzięki czemu ostatecznie wylądowała pod banderą belgijskiej organizacji SMASH Esports. Nie reprezentowała jej jednak dość długo. Po około dwóch miesiącach postanowiła zmienić barwy i dołączyć do GODSENT.

Chwilę po podpisaniu umów ze szwedzkim klubem esportowym, Maikelele i spółka wybrali się na WePlay! Forge of Masters Season 2. Był to LAN rozgrywany w Kijowie, podczas którego udało im się zdobyć trofeum oraz wzbogacić portfel o $50 000. Nie mogli sobie raczej wymarzyć lepszego startu u nowego pracodawcy.

Następnie grono Billa poleciało na dwa przystanki DreamHack Open – jeden w Jönköping, a drugi w Sewilli. Oba zakończyło na 3/4 pozycji, która oczywiście nie była tragicznym rezultatem, ale też nie można było uznać tych wyników za coś pozytywnego. Ostatnim turniejem offline dla GODSENT przed wybuchem epidemii koronawirusa na świecie był ICE Challenge. W ramach niego podopieczni Jonatana „Devilwalk” Lundberga ponownie zajęli 3/4 miejsce.

Później nadeszły czasy rywalizacji tylko i wyłącznie w internecie, które trwają do teraz i będą pewnie jeszcze trochę trwały. Wiemy natomiast, że aktualnie 18. skład ze światowego rankingu HLTV nie będzie kontynuował współpracy z Maikelele. Przesunął go na ławkę rezerwową, a lukę po nim w głównej piątce wypełnił Asgerem „farling” Jensenem, czyli duński snajper, który od końcówki 2018 roku do tej pory grał w Copenhagen Flames. Co ciekawe, dla Duńczyka to jest dopiero trzecia ekipa w karierze.

Dywizja CS:GO w GODSENT wygląda teraz tak:

  • Finland Jesse „zehN” Linjala
  • Montenegro Pavle „Maden” Bošković
  • Slovakia Martin „STYKO” Styk
  • Germany Kevin „kRYSTAL” Amend
  • Denmark Asger „Farlig” Jensen
  • Sweden Jonatan „Devilwalk” Lundberg – trener
  • Sweden Mikail „Maikelele” Bill – ławka rezerwowa