Co prawda otwarte kwalifikacje oficjalnie jeszcze się nie zakończyły, bo w chwili pisania tekstu trwa jeszcze jeden mecz, ale wszystko, co polskich kibiców powinno interesować, już miało miejsce. MAD Lions z kubenem i tudsoNem na pokładzie zagrają w zamkniętych kwalifikacjach IEM Fall 2021.

W decydującym meczu pomiędzy MAD Lions a AVEZ CREATIVE obejrzeliśmy tylko dwie mapy, które padły łupem Lwów. Ekipa Filipa „tudsoN” Tudeva najpierw wygrała na Nuke'u 16:12, a następnie poprawiła się na Anciencie wynikiem 16:8. Sam Polak jednak nie błyszczał, bowiem zagrał najgorzej w drużynie, ponadto wystąpił jedynie na pierwszej mapie. Do zwycięstwa MAD Lions powiódł Woro2k – niezwykle utalentowany Ukrainiec, który 50 razy ukarał przeciwników. AVEZ zaś odebrało cenną lekcję – to nadal drużyna, która dopiero się zgrywa i uczy grać ze sobą. Samo dotarcie do tego, ostatniego swoją drogą, etapu otwartych kwalifikacji powinno być traktowane co najmniej jako miła niespodzianka. MAD Lions z kolei jako pierwsza drużyna zapewniła sobie miejsce na zamkniętym etapie drogi do IEM Fall 2021.

O półfinał zagrali dzisiaj z kolei gracze Dolej Miodu, którzy zmierzyli się z Fiend. Nie był to jednak mecz, który z chęcią zapamiętamy jako polscy kibice – drużyna Kamila „KEi” Pietkuna poległa z kretesem wynikiem 3:16. Praktycznie cały skład zagrał bardzo słabo, mynio, nawrot i ponczek zaś osiągnęli rating mieszczący się w widełkach 0.34-0.38. Bułgarzy bez większego wysiłku przeszli dalej i aktualnie grają z LDLC o awans do zamkniętych kwalifikacji IEM Fall 2021.

Teraz czeka nas druga tura otwartych kwalifikacji, która odbędzie się w dniach 2-3 września. Łącznie obejrzymy cztery tury, z których awansuje osiem drużyn. Zamknięte kwalifikacje zaś zaplanowano na dni 14-16 września – weźmie w nich udział 16 zespołów, które będą rywalizować o 12 slotów w turnieju głównym. W gronie uczestników oprócz MAD Lions znajduje się m.in. Anonymo. To efekt posiadania punktów RMR za turniej Flashpoint, który odbył się w maju 2021 roku.