Zespół szkolony przez Jakuba „kubena” Gurczyńskiego osiągnął wczoraj niemały sukces wygrywając EU Champions i zgarniając slota w BLAST Premier Fall Showdown 2021!

MAD Lions okazało się najlepszym zespołem wydarzenia EU Champions, pokonując w finale reprezentantów FunPlus Phoenix. Tym samym Lwy zapewniły sobie udział w BLAST Premier Fall Showdown 2021, dla których to będzie największy turniej w historii składu.

Trzeba przyznać, że podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego rozkręcali się wraz z czasem trwania turnieju. Pierwszego dnia o mały włos uniknęli wpadki w meczu z Into The Breach, pokonując brytyjski skład dopiero w dogrywce. W pojedynku o awans spotkali się z Illuminar Gaming, całkowicie deklasując polski skład. W fazie pucharowej MAD Lions najpierw rozprawiło się ze Sprout, po bardzo wyrównanej batalii, a następnie gładko pokonali najwyżej notowaną drużynę wydarzenia – FunPlus Phoenix.

Zdecydowanie gwiazdą MAD Lions podczas wydarzenia był Volodymyr „Woro2k” Veletniuk. Ukraiński zawodnik wypracował sobie najwyższy rating rating całego turnieju – 1.36. Na to przełożyły się takie statystyki jak najlepszy stosunek eliminacji do śmierci, najwięcej zabójstw na rundę oraz najwięcej wygranych clutchy – aż sześć w trakcie tak krótkich zawodów.

Tym samym zespół z dwoma Polakami na pokładzie wystąpi na BLAST Premier Fall Showdown 2021, dołączając do wyłonionych wcześniej Dignitas, Movistar Riders, czy ViCi Gaming. Lista uczestników poszerzy się do szesnastu pozycji, z czego sześć zostanie zajęte przez przegranych BLAST Premier Fall Groups 2021.