MAD Lions nie wykorzystało swojej pierwszej szansy. Podopieczni kubena ulegli wczoraj Extra Salt  i wciąż  muszą drżeć o awans do fazy grupowej ESL Pro League.

Mecz dla Lwów rozpoczął się niemal idealnie. Zespół prowadzony przez kuben pokonał Extra Salt na Nuke’u i był o krok od awansu do fazy grupowej ESL Pro League – niestety dwie kolejne mapy nie poszły już po myśli MAD Lions. Na Anciencie b0RUP i spółka nie mieli już większych szans w starciu ze świetnie wyglądającą amerykańską formacją.

Extra Salt to tym samym pierwsza drużyna, która wywalczyła sobie awans do ESL Pro League z fazy Conference.  Amerykański zespół po dołączeniu do drużyny floppy’ego zaliczył widoczny progres, co pokazują wyniki ekipy Amerykanina, która ostatnio wróciła do pierwszej trzydziestki rankingu HLTV.

Po wczorajszej porażce MAD Lions mocno skomplikowało swoją sytuację w fazie Conference ESL Pro League. Aby awansować do prestiżowych rozgrywek zespół kubena, musi wygrać już nie jedno a dwa spotkania, co może nie być łatwe. Najbliższym rywalem Lwów w walce o Pro Ligę będzie Sprout KEia.

Wynik spotkania

European Union MAD Lions 1:2 Extra Salt United States

  • Nuke – 16:13
  • Ancient – 10:16
  • Inferno – 10:16