Za nami kolejna edycja, tym razem letnia, Esport Tour Pro. Zwycięzcami turnieju zostali gracze MAD Lions, którzy pokonali w finale HONORIS 2:1.

  • Poland HONORIS 1:2 European Union MAD Lions (Mirage 16:9, Nuke 13:16, Ancient 8:16)

Jest to zarazem pierwszy sukces nowego składu Lwów, w którym znajduje się m.in. Filip „tudsoN” Tudev, a trenerem jest Jakub „kuben” Gurczyński. Podopieczni byłego coacha Virtus.pro pokonali w finale HONORIS 2:1, mimo że pierwsza mapa padła łupem ekipy NEO i TaZa. Co więcej, Mirage był pickiem MAD Lions, a mimo to europejski skład stracił tę lokację. Zrehabilitował się jednak na Nuke'u i, co ciekawe, na Ancient.

Szczególną przepaść pomiędzy drużynami obejrzeliśmy właśnie na trzeciej mapie, gdzie Lwy prowadziły od samego początku i zakończyli mecz zwycięstwem 16:8. Po stronie HONORIS nieoczekiwanie najlepszy występ zanotował NEO, trochę gorzej zagrał reiko. Szczególnie słaby występ Cegiełko zanotował na bliskim Nuke'u – kto wie, czy gdyby rifler HONORIS zagrał na swoim standardowym poziomie, to czy w ogóle oglądaliśmy trzecią mapę. Po stronie MAD Lions nasz przedstawiciel – tudsoN – zagrał jedynie na Nuke'u, gdzie zdobył 21 fragów.

Tym samym hiszpańska organizacja wzbogaciła się 15 tysięcy złotych, HONORIS zaś otrzyma nagrodę w wysokości 5 tysięcy polskiej waluty. Dla Lwów to bardzo ważny moment, bo jest to pierwszy wygrany turniej po zmianach w składzie. Chociaż grono uczestników nie było imponujące, to i tak warto odnotować ten sukces wciąż młodej drużyny.

Ostatecznie tak wygląda zestawienie Esport Tour Pro Summer:

1. European Union MAD Lions – 15 tysięcy złotych

2. Poland HONORIS – 5 tysięcy złotych

3-4. Poland TPT, European Union EC Brugge

5-6. Poland M1 EDEN, Poland MAD DOG'S PACT

7-8. Poland CLEANTmix, Brazil Case Esports