Drużyny GODSENT oraz MAD Lions okazały się najlepsze podczas turnieju Elisa Invitational 2020, gwarantując sobie miejsce w rozgrywkach BLAST Premier Fall Showdown.

W puli nagród wydarzenia Elisa Invitational 2020 nie znalazł się nawet jeden cent, a mimo to wśród uczestników zobaczyliśmy osiem silnych ekip. Wszystko za sprawą możliwości zgarnięcia dwóch slotów w BLAST Premier Fall Showdown, czyli z przystanku jednej z najbardziej prestiżowej ligi na scenie Counter-Strike'a.

MAD Lions i GODSENT już od samego początku rysowali się na faworytów tego turnieju. Zarówno jedna, jak i druga ekipa nie przegrała żadnego meczu w fazie grupowej i awansowała do play-offów z czystym kontem. Tam madryckie Lwy spotkały się z fińskim HAVU, w którym od pewnego czasu możemy zobaczyć grającego byłego reprezentanta ENCE – xseveNa. Starcie było bardzo wyrównane, lecz Duńczycy okazali się odrobinę lepsi i pozostawili swoich oponentów z pustymi rękoma. Taki sam podzieliło Heroic, które po drugiej stronie drabinki walczyło z GODSENT. Duńczycy mimo wielu sukcesów w ostatnich tygodniach, nie podołali europejskiej formacji.

Oznacza to, że znamy już siedmiu z dwunastu uczestników turnieju BLAST Premier Fall Showdown, w którym do wygrania będzie $150.000 oraz miejsce w finałach jesiennego sezonu. Oto jak prezentują się drużyny, które tam zobaczymy:

  • Team Liquid
  • MAD Lions
  • GODSENT
  • FaZe Clan
  • Ninjas in Pyjamas
  • Complexity
  • Evil Geniuses

BLAST Premier Fall Showdown wystartuje 23 listopada. Polska transmisja turnieju BLAST Premier odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław „Mad1” Florkowski, Kamil „Dziukens” Dziuk, Dominik „Domek” Nowakowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Logitech oraz forBET.