Pierwszy krok w stronę awansu do European Development Championship 5 wykonany – PACT pokonało w pierwszej rundzie zamkniętych kwalifikacji DOGS 2:0.

Poland MAD DOG'S PACT 2:0 Sweden DOGS (Overpass 16:11, Nuke 22:20)

Pokonanie niedoświadczonych, nieco anonimowych Szwedów było wręcz obowiązkiem. I rzeczywiście Polacy sobie poradzili bardzo dobrze, przede wszystkim na pierwszej mapie, czyli Overpassie. O dziwo, była to lokacja wybrana przez przeciwników, którzy jednak ostatecznie zapewne żałowali swojego wyboru. PACT bowiem dobrze wszedł w mecz, na półmetku miał dosyć bezpieczną przewagę. Po zmianie stron, mimo lekkich kłopotów, finalnie udało się domknąć spotkanie wynikiem 16:11. Bardzo dobry mecz zagrali nowi gracze, szczególnie Bielany.

Druga mapa była już bardziej wymagająca, chociaż pierwsza połowa na tonie wskazywała, bo PACT wypracował całkiem niezłe siedem punktów po stronie terrorystów. Nieoczekiwane problemy pojawiły się w defensywie, które zaprowadziły Polaków pod ścianę – był to wynik 15:12 dla DOGS. Psy nie potrafiły jednak dobić rywala i pozwoliły mu na doprowadzenie do dogrywki. Ta, mimo że wyczerpująca, to ostatecznie szczęśliwa dla PACT-u – zakończona w końcu wynikiem 22:20. Bardzo dobrą mapę rozegrał darko, pomogli mu bnox i Bielany i mamy efekty w postaci zwycięstwa.

Tym samym PACT awansował do kolejnej rundy – w niej zmierzy się z EC Brugge. Spotkanie zaplanowano na sobotę, o godzinie 16:00.