Przed nami dwa ostatnie dni kwalifikacji do European Development Championship 5. W grze pozostaje aż dziewięciu Polaków, w tym MAD DOG'S PACT.

  • Poland MAD DOG'S PACT – European Union EC Brugge

Wczoraj udało się pokonać DOGS, dzisiaj jednak Polacy zmierzą się z trudniejszym i bardziej doświadczonym rywalem, czyli EC Brugge. To belgijski klub, który w swoich szeregach ma matty'ego i n0tice'a, czyli naszych rodaków „na emigracji”. To właśnie oni staną na przeciw PACT.

darko i spółka zaliczają ostatnio bardzo intensywny okres. Najpierw przyszło im grać o awans do ESEA Premier, następnie szybki weekend w Gdańsku na Superpucharze od Polskiej Ligi Esportowej, obecny tydzień zaś to rywalizacja o slota w nadchodzącym sezonie European Development Championship. Zakwalifikowanie się do tego turnieju byłoby ruchem w dobrą stronę dla PACT-u, który w 2021 nie miał zbyt wielu okazji do rywalizacji na arenie międzynarodowej. Dlatego tak ważna jest udana kampania w zamkniętych kwalifikacjach.

Co ważne, droga do EDC nie jest wcale aż taka trudna. Najpierw Polacy spotkali się z anonimowymi DOGS, teraz zaś zagrają z EC Brugge. Belgijski klub jest wyraźnie bez formy, spadł na 156. miejsce w rankingu HLTV, od kilku tygodni przegrywa niemal wszystko. Wszystkie te czynniki sprawiają, że to PACT jest faworytem tego starcia. Mecz zaplanowano na godzinę 16:00, transmisja w tym miejscu.

W kwalifikacjach bierze udział jeszcze Team Finest, którego reprezentują phr i morelz. Obecnie (godz. 11:00, sobota), zespół wygrał pierwszą mapę z akademią Spirit. By awansować do European Development Championship należy przejść trzy rundy, dzisiaj rozgrywany drugą z nich.