Wczoraj wystartowała faza pucharowa ESEA Advanced S42. Do akcji wkroczyli Polacy walczący o slota w ESL Challenger League S43!

Rozpoczął się drugi etap 42. sezonu ESEA Advanced. Po rozegranej fazie zasadniczej nadeszła pora na play-offy, do których przeszły 32. ekipy. Wśród nich znalazły się polskie akcenty w postaci HonorisMAD DOG'S PACTPALOMYThunderFlash, EC Brugge (Mateusz „n0tice” Wolniak & Mateusz „matty” Kołodziejczyk) i Anonymo Esports. Prawie wszystkie z wymienionych formacji przystąpiły do pierwszej potyczki wczoraj. Jedynie podopiecznych Adriana „IMD” Piepera zobaczymy dopiero dziś o 18:00 w meczu przeciwko NeedDOCTOR.

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych rodaków:

  • Poland PALOMA 2:1 Denmark MASONIC
  • Poland MAD DOG'S PACT 2:1 Germany ALTERNATE aTTaX
  • Poland Honoris 1:2 Belgium EC Brugge
  • Poland ThunderFlash 1:2 Romania OneTap

Jak pokazują rezultaty – nie dla każdej drużyny z Polski był to udany wieczór. Reprezentanci PALOMY i MAD DOG'S PACT oczywiście mogą być z siebie zadowoleni, bowiem zwyciężyli swoje pojedynki, natomiast zawodnicy Honoris ThunderFlash już na starcie zmagań wylądowali w dolnej drabince. Wyczerpali margines błędu, co oznacza, że teraz nie mogą sobie pozwolić na porażkę, bo będzie się ona wiązała z odpadnięciem.