Wczoraj zawodnikom M1 EDEN nie poszło po ich myśli, dzisiaj będą mieli jednak okazję się zrehabilitować. Polacy zagrają z Lyngby Vikings o pozostanie w turnieju.

  • Denmark Lyngby Vikings – Poland M1 EDEN

Wczoraj, niestety zgodnie z oczekiwaniami, Polacy nie mieli większych szans w starciu z LDLC. Co prawda mecz był w formacie BO1, który wręcz prowokuje do niespodzianek, jednak Crity'ego i spółkę nie było na nią stać. Ostatecznie M1 EDEN przegrało z Francuzami aż 6:16 i przez to musi dzisiaj walczyć o życie w turnieju.

Rywalem Polaków będzie Lyngby Vikings. Duńczycy wczoraj nie rozegrali żadnego spotkania, a poddali je walkoverem, gdyż mieli zbyt napięty harmonogram i musieli jedne rozgrywki poświęcić. Zdecydowali się na postawienie krzyżyka na EDC, jednak to nie oznacza, że pożegnali się z tym turniejem. Dzisiaj będą mieli szansę się „odkuć” w starciu z M1 EDEN. Kto przegra to starcie, odpada z turnieju, kto wygra zmierzy się jeszcze dzisiaj z Young Ninjas w decydującym meczu.

Polacy oczywiście nie są faworytami tego spotkania, co nie powinno specjalnie dziwić. M1 EDEN to bardzo młoda drużyna, dopiero co uformowana. Co więcej, organizacja nie potwierdziła jeszcze ostatecznie, czy gracze, którzy obecnie ją reprezentują, otrzymają długoterminowe kontrakty. W tej chwili oglądamy więc coś na miarę drużyny testowej, która za parę dni może zmienić kompletnie swój kształt. Takie nastawienie nie jest zapewne zbyt motywujące dla graczy. Co więcej, zmierzą się oni z Lyngby Vikings, czyli drużyną zdecydowanie lepszą, wyżej postawioną w rankingu i bardziej doświadczoną. Zadanie jest więc bardzo trudne.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00. Jeśli Polakom uda się wygrać, to jeszcze dziś o 15:00 zagrają z Young Ninjas o wyjście z grupy. Transmisja obu spotkań odbędzie się na kanale GG League.