s1mple zapytany podczas podcastu HLTV Confirmed o przyszłość m0NESY’EGO, stwierdził, że zawodnik NAVI Junior powinien rozejrzeć się za lepszym zespołem i sprawdzić się w nowym środowisku.

Llya „m0NESY” Osipov  to obecnie największy talent na scenie CS:GO. Rosjanin w wieku 14-lat dołączył do NAVI, gdzie trafił do akademii organizacji, a następnie otrzymał zaproszenie do Faceit Pro League, gdzie rywalizują tylko i wyłącznie najlepsi gracze na świecie. Dwa lata później Osipovem wciąż zachwyca się cała esportowa społeczność, a on sam rozwija się w niesamowitym tempie i jest super-gwiazdą NAVI Junior.

Dwa ostatnie sezony WePlay! Academy League były dla m0NESY’EGO w pewien sposób przełamujące – a zwłaszcza ten ostatni, w którym 16-latek zaprowadził swoją drużynę do wielkiego finału, w którym lepsi okazali się jednak zawodnicy MOUZ NXT. Rosjanin wyraźnie wyróżniał się na tle nie tylko swoich kolegów z zespołu, ale i całej ligi, to sprawiło, że wiele osób zaczęło zastanawiać się jak długo kariera utalentowanego nastolatka będzie jeszcze w pewien sposób blokowana.

W ostatnim podcascie HLTV Confirmed o przyszłość m0NESY’EGO został zapytany sam s1mple. Zwycięzca Majora stwierdził, że jego zdaniem Rosjanin powinien rozejrzeć się za nowym zespołem, aby sprawdzić się na tle lepszych drużyn i podszlifować swój angielski, który podobno nie jest jeszcze na najwyższym poziomie. Najlepszy gracz świata jest pewny, że 16-latek z pewnością otrzyma w przyszłości szanse gry w głównym składzie NAVI, ale aby to się stało, ten musi zdobyć więcej doświadczenia.

s1mple zapewnił także, że NAVI w żadnej sposób nie będzie blokowało kariery m0NESY’EGO i zawsze na pierwszym miejscu stawia rozwój graczy. Niewykluczone więc, że w niedalekiej przyszłości 16-latek trafi na wypożyczenie, do jakiejś międzynarodowej drużyny.