Kierunek zachód – to najczęściej obierana droga przez polskich zawodników w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Kolejnym Polakiem w międzynarodowym zespole jest Maciej „Luz” Bugaj.

Były zawodnik Izako Boars zdecydował się pójść w ślady czołowych polskich zawodników i zająć miejsce w zespole spoza granic naszego kraju. Bugaj dołączył do INtech Tenerife Titans, czyli belgijskiej drużyny, która obecnie znajduje się na poziomie ESEA Advanced.

Transfer ten z pewnością jest nieoczekiwany, wcześniej nie było o nim żadnych przesłanek, lecz nie powinien nikogo zadziwiać. Kariera Luza w ostatnich latach przypominała trochę rollercoaster, wszak raz piął się na szczyt, a chwilę później zawieszał myszkę na kołku aby poświęcić się bardziej intratnym zajęciom. Jego ostatni epizod odbył się w Izako Boars, lecz wraz z resztą podopiecznych Piotra „izaka” Skowyrskiego, nie zdołali zdobyć zadowalających sukcesów. Po występie w finałach Polskiej Ligi Esportowej w Rzeszowie, Sebastian „NEEX” Trela opuścił zespół na rzecz SMASH, zaś w watasze pozostał wyłącznie TOAO i EXUS.

Luz przez ostatnie trzy miesiące znajdował się na esportowym bezrobociu. Jednak dziś, jak grom z jasnego nieba, pojawiło się informacja o zasileniu przez Macieja szeregów INtech Tenerife Titans, gdzie zastąpił Jonathana „DENZSTOU” Van Aelsta. Belgijski zespół obecnie rywalizuje w LVP Unity League z takimi zespołami jak Heretics i KPI Gaming, a ubiegły sezon w ligach ESEA zakończyli na poziomie Advanced – kilka oczek pod Izako Boars.

Skład Tenerife Titans wygląda następująco:

  • Poland Maciej „Luz” Bugaj
  • Hungary Fodor „fleav” Levente
  • Belgium Steven „Stev0se” Rombaut
  • Belgium Robin „simix” Bynens
  • Belgium Richard „ritchiEE” Mestdagh