Pojedynek Natus Vincere kontra Luminosity Gaming ostatnio stał się istną klasyką. Od jakiegoś czasu, jeżeli te drużyny znajdują się w jednym turnieju, na pewno na siebie wpadają. Jeżeli chodzi o IEM Katowice 2016 trafiło na półfinał.

Pierwsza mapa – de_overpass – została wybrana przez graczy z Ukrainy. Była to niezwykle wyrównana mapa. Po pierwszej połowie widniał wynik 7:8 z przewagą dla Natus Vincere, lecz ta mapa zakończyła się dopiero po dwóch dogrywkach i wyjątkowo zaciętej walce. Było widać, że żadna z drużyn nie chce odpuścić. Ukraińcy pokazywali swoje tajne zagrania, które raczej były opracowywane na Majora MLG Columbus, jednak to tylko świadczy o prestiżu turnieju w Polsce. Ekipa Guardiana stosowała się do tzw. „boost'ów”, ale nie tych tradycyjnych, a potrójnych. Wykorzystali to dwa razy, gdzie raz podsadzali się na „długiej” aby wyciągnąć przeciwników z bs'a A i raz na „balonach” aby zabić snajpera z długiej. Było to zarówno efektowne i efektywne, jednak Brazylijczykom udało się wygrać tę mapę po drugiej dogrywce, wynikiem 22:19.

Na drugiej mapie – de_inferno, którą wybrali Brazylijczycy, rundę nożową wygrali zawodnicy Na'Vi. Wybrali oni stronę zdecydowanie łatwiejszą na tej mapie, czyli stronę antyterrorystów. Świetnie zaczęli, obejmując prowadzenie już w pierwszej rundzie pistoletowej. Jednak potem oddali inicjatywę przeciwnikowi, i to LuminosityGaming zaczęło rozdawać karty. Na'Vi wpadło w błędne koło kłopotów finansowych, gdzie przez cały czas wymuszali zakup broni i przez to połowa skończyła się 9:6 na niekorzyść Ukraińców. Druga pistoletówka wpadła również na ich konto, co razem dało im 6 rund w tym meczu, dzięki czemu mogliśmy widzieć remis 9:9. Okazało się to jednak zbyt małą zaliczką dla zawodników Na'Vi i LuminosityGaming zwycięża 16:12, torując sobie drogę do finału!

Jutro spotkają się z wygranym z meczu fnatic vs. Astralis, który zaczyna się jeszcze dziś! Zdecydowanie mogą powalczyć z jednym i drugim zespołem. Brazylijczycy po raz kolejny pokazują, że są pretendentem do bycia najlepszą drużyną 2016 roku.