LG dostało szansę od ESL i zagra w amerykańskim EPL-u. Wszystko dzięki Rogue, które musiało odmówić występu w lidze z powodu braku składu.

Amerykańska edycja ESL Pro League zaczyna się już jutro. Dzień przed rozpoczęciem rozgrywek dowiedzieliśmy się, że miejsce Rogue, które od pewnego czasu nie posiada swojej formacji CS:GO zajmie brazylijski skład – Luminosity Gaming.

Z pewnością szkoda, że drużyna Hiko musiała się rozstać ze swoim pracodawcą, ponieważ teraz miałaby przed sobą jedną z najbardziej prestiżowych lig na świecie, jednak LG może się z tego powodu cieszyć. Poprzedni sezon EPL kompletnie nie poszedł po ich myśli, dlatego też mieli nie wystąpić w tym, który nadchodzi, ale jak widać Brazylijczykom sprzyja szczęście. Może tym razem zaprezentują się lepiej.

Luminosity podczas ESL Pro League zagra w grupie C, do której trafiło również MIBRCloud9 Envy. Nie da się ukryć, że przed podopiecznymi zakka stoi spore wyzwanie, ponieważ Made in BrazilC9, to dwie czołowe ekipy, a Envy także potrafi zaskoczyć.

Na tym wszystkim ucierpiała jedynie część brazylijskiej widowni, która liczyła, że zobaczy na żywo LG w ramach DH Open Rio 2019, który wystartuje 19 kwietnia, ale ten termin pokrywa się z wyżej wspomnianą ligą, która bez dwóch zdań jest priorytetem.