Luminosity Gaming pokonało G2 Esports 3:2 i to oni zostają zwycięzcami ESL Pro League Season 3 oraz zgarniają $200 000!

Decydująca mapa rozpoczęła się od wygranej Luminosity Gaming, które rozpoczęło jako terroryści. Bez problemu poradzili sobie z grającymi eco przeciwnikami. Z ogromnymi problemami, pierwszą rundę z pełnym ekwipunkiem zdobyli zawodnicy G2. Kolejny punkt, który wygrali był po świetnym odbiciu bombsite'a „A” i rozbrojeniu bomby. Następne trzy ataki, które przypuścili terroryści nie były dla niech tak szczęśliwe-przegrali każdy.  Dopiero dziewiąta runda była na konto francuskiego zespołu i zapoczątkowała ona comeback. Ostatecznie pierwszą połowę wygrało G2 Esports, pokonując Luminosity Gaming 8:7, ale pamiętajmy o tym, że (jak pokazują statystyki) de_inferno jest mapą silnie ukierunkowaną na stronę broniących i Francuzi musieli wygrać kolejną rundę pistoletową.

No i właśnie… G2 Esports przegrało drugą pistoletówkę oraz dwa grane przez nich eco. Odrobili oni po chwili straty i wyszli na prowadzenie 11:10, po czym LG wyrównało i po raz kolejny musieli odrobić stratę. Zdobywając trzy rundy z rzędu doprowadzili do wyniku 14:12 i już tylko dwa punkty dzieliły ich od upragnionego zwycięstwa. G2 Esports wygrali kolejne starcie i sprawili, że Brazylijczycy wykorzystali taktyczną pauzę. Nie zdołali jednak wybić z rytmu swoich przeciwników, którzy zdobyli zarówno piętnastą, jak i szesnastą rundę na swoją korzyść. Luminosity Gaming wygrali ostatni punkt i doprowadzili do dogrywki!

Brazylijczycy wygrali pierwsze trzy punkty, ale to co w pierwszej rundzie po zmianie stron zrobił Shox było niewiarygodne! Francuz wygrał w sytuacji 1 vs. 4 (!) i zdążył rozbroić bombę! G2 Esports nie zdołało się obronić po raz kolejny i przegrało mapę.

Luminosity Gaming wygrało ESL Pro League Season 3, pokonując G2 Esports 3:2 w wielkim finale!