Renegades, czyli najpopularniejsza, australijska drużyna platformy Counter-Strike: Global Offensive, ogłosiła rozejście swoich dróg z jednym z zawodników. Luke „Havoc” Paton został usunięty z zespołu ze skutkiem natychmiastowym.


Cała ta sytuacja jest niewątpliwie skutkiem ostatnich, niewystarczająco udanych występów drużyny na scenie. Ostatnią ich porażką, która zdecydowanie uderzyła w zespół, był mecz przeciwko TheMongolz w decydującym starciu o miejsce podczas Intel Extreme Masters w Katowicach.

Graczem, który zastąpi Luke „Havoc” Paton będzie Karlo „USTILO” Pivac, czyli nieco mniej znany, aczkolwiek równie utalentowany zawodnik z Australii. Poprzednio reprezentował on barwy Immunity, więc miał już niebywałą okazję skosztować adrenaliny towarzyszącej udziałowi w spotkaniach oglądanych przez dziesiątki tysięcy kibiców. Jego największych osiągnięciem był HLTV rating na poziomie 1.15 podczas eventu w Kolonii, a dokładniej ESL One. Niestety nie wystarczyło to do udźwignięcia ciężaru drużyny i skończyło się szybkim odpadnięciem z turnieju.

Zmieniony skład Renegades prezentuje się następująco:

Justin „jks” Savage
 Aaron „AZR” Ward
 Chad „SPUNJ” Burchill
 Yaman „yam” Ergenekon
 Karlo „USTILO” Pivac