Lounge Gaming wygrywa pierwszy mecz w kwalifikacjach do SL I-League Invitational z rosyjską drużyną Fluggy Gangsters, awansując tym samym do następnego spotkania, w którym zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Method/Orgless.

Poland Lounge Gaming vs Russian Federation Fluggy Gangsters – 16:14 (de_train)

Spotkanie rozgrywane w systemie BO1, odbyło się na mapie de_train. Lounge Gaming wygrało rundę nożową i wybrało stronę antyterrorystów. W rundzie pistoletowej graczom Fluggy Gangsters udało się wejść na bombsite B i podłożyć bombę, lecz to polscy zawodnicy skutecznie zabili wszystkich rywali i wygrali ostatecznie pierwszą rundę. Dzięki przewadze pieniężnej, minise i jego koledzy zdołali zdobyć dwa kolejne punkty, ale gdy Rosjanie mieli już środki, by zakupić pełne wyposażenie, zdobyli swoją pierwszą rundę. Rosyjski zespół zaczął wygrywać kolejne rundy, aż doprowadzili do wyniku 3:8. Polska formacja zdoła przebudzić się w odpowiednim momencie i wygrać resztę rund tej połowy, ostatecznie doprowadzając do wyniku 7:8.

W drugiej rundzie pistoletowej gracze CSGL zdołali podłożyć bombę, lecz w sytuacji 1vs2 Rosjanom udało się ją rozbroić i tym samym wygrać pierwszą, bardzo ważną rundę. Dzięki świetnej obronie i kontroli mapy doprowadzili  do wyniku 12:7, dopiero wtedy polski zespół zdobył swoją pierwszą rundę po stronie terrorystów. Podopieczni Mariusza „Loord'a” Cybulskiego nawiązali próbę kontaktu i doprowadzili do wynik 11:13. Gracze Fluggy Gangsters byli zmuszeni grać rundę na samych pistoletach i udało im się pokonać Polaków, będąc jednocześnie na prowadzeniu z bilansem 11:14 na swoją korzyść. Lounge Gaming nie poddało się jednak i wyrównało wynik spotkania. Udało im się wygrać kolejne dwie rundy i zakończyć bardzo wyrównane spotkanie 16:14!

Tym samym grają dalej w kwalifikacjach do SL I-League Invitational i zagrają w następnym meczu ze zwycięzcą spotkania Method/Orgless.