Los kogutos zgarniają pierwszy puchar! To zwycięstwo na Polish Esports Cup Summer 2021 Cup 1, w którym brały udział drużyny z regionu CIS i Polski.

Koguty w finale bardzo łatwo uporały się z VIXIT, pokonując rodaków 2:0. Najpierw na Nuke'u udzielili rywalom lekcji obrony, wygrywając mapę 16:10. Później na Trainie było jeszcze lepiej – wynik 16:7 mówi sam za siebie. Bohaterem finału został zdecydowanie Karol „Enzo” Lasota, który osiągnął niesamowity średni rating 1.76. Ponadto Enzo zdobył aż 55 fragów – drugi wynik finału to 40 trafień darchevile'a. VIXIT może jednak wyciągnąć lekcję z meczu z los kogutos, którzy byli jawnymi faworytami całego turnieju. Koguty wzbogaciły się tym samym o 10 tysięcy złotych.

Jak wyglądała ich droga do finału? W ćwierćfinale odbyli równie łatwy mecz z ekipą Gumofilce, wygrany 2:0 (16:9 i 16:10). Paradoksalnie najtrudniej było w półfinale, gdzie zagrali z Contact Light (w składzie dwóch Polaków, Brytyjczyk, Rosjanin i Łotysz). Tutaj Koguty potrzebowały aż trzech map, by pokonać przeciwnika (16:9, 9:16, 16:12).

Rozczarowaniem turnieju był na pewno występ GRONDU, czyli rosyjskiej, zaproszonej drużyny. W rankingu HLTV zespół zajmuje 88. miejsce, czyli był najwyżej postawioną ekipą w całym turnieju. Mimo to Rosjanie odpadli już w ćwierćfinale, przegrywając na polski mix Auf mein Fahrrad m.in. z DESTROJEM i skrzynką w składzie.

Finalnie wyniki wyglądały następująco:

1. Poland los kogutos – 10 tysięcy złotych

2. Poland VIXIT – 1 000 złotych

3-4. Poland Auf mein Fahrrad – 500 zł

3-4. European Union Contact Light – 500 zł

5-8. Russian Federation GROND, Poland Izako Boars ladies, Poland Gumofilce, Lithuania Medieval Riga