Pojedynek dwóch formacji z bilansem 1-2 obfitował w masę emocji. Obie ekipy walczyły o pozostanie w turnieju, więc żadna nie zamierzała się poddawać. Na nasze szczęście to właśnie Jastrzębie wyszły zwycięsko i wkrótce będą mogły powalczyć o awans do playoffów.

  • Poland x-kom AGO 2:0 Finland HAVU (Dust2 19:15; Mirage 16:14)

Starcie zaczęło się od najpopularniejszej mapy w CS:GO. Z pierwszych potyczek lepiej wychodzili Finowie, lecz wraz z biegiem czasu nasi rodacy zaczęli podkreślać swoją przewagę. Szybko odrobili stracone cztery rundy i do połowy widzieliśmy już wynik 10:5 na ich korzyść. HAVU się nie podłamało i w drugą część mapy weszło z chłodnymi głowami. Ekipa ZOREE pokazała, że również potrafi grać w ataku, dzięki czemu doprowadziła do dogrywek. W nich x-kom AGO nie pozostawiło nam żadnych wątpliwości i wygrało 19:15. Świetną formę prezentował FIKU, który wykręcił rating 1.41.

Druga lokacja mogła nas przysporzyć o lekkie deja vu. Polacy po raz kolejny mieli trudności z dobrym rozpoczęciem, lecz po chwili włączyli szósty bieg i zaczęli dominować swoich oponentów. Po raz kolejny widzieliśmy ich z pięcioma punktami przewagi po piętnastu rundach. Jastrzębie dwoiły się i troiły, by nie doprowadzić do dogrywek, co ostatecznie im się udało. Zespół Furlana zwyciężył 16:14. x-kom AGO posiada aktualnie bilans 2:2 w ósmym sezonie LOOT.BET i już wkrótce powalczy o awans do playoffów.