Plotki mogą odejść już w zapomnienie, pora na oficjalną informację – Michael „Grim” Wince został nowym graczem Liquid. Amerykanin zastępuje tym samym Nicka „nitr0” Cannallę.

Kilka dni temu ze składu dosyć nieoczekiwanie odszedł kapitan i IGL zespołu – nitr0. Amerykanin był najdłużej grającym w Liquid zawodnikiem – spędził w organizacji aż pięć lat. Wokół niego zbudowano legendarny team, który w zeszłym roku stoczył wyrównaną walkę o miano najlepszej drużyny na świecie wraz z Astralis. Przepis na sukces wyczerpał się jednak w 2020 roku, który był kiepski dla Liquid. Tym samym doszło do pierwszej od 31 grudnia 2018 roku zmiany.

Liquid zwróciło swój wzrok w kierunku Grima – 19-latka grającego od listopada w Triumph. Amerykanin zwrócił na siebie uwagę świetnymi spotkaniami w turniejach BLAST Premier Showdown oraz cs_summit 6, na których mierzył się z najlepszymi zespołami. Co ciekawe Grim w ostatnich trzech miesiącach posiada ogromny rating – 1.35. Ogólnie rzecz biorąc Wince w 2020 roku trzyma bardzo wysoki poziom, bardzo rzadko schodząc poniżej 1.0 ratingu.

Grim zadebiutuje w nowym składzie już za kilka dni na DreamHack Open Summer, które startuje 8 sierpnia. Liquid zagra na turnieju w grupie A, zmierzy się z Triumphem, Chaosem oraz Ze Pug Godz.

Skład Liquid:

  • United States Jonathan „EliGE” Jablonowski
  • United States Jake „Stewie2K” Yip
  • Canada Russel „Twistzz” Van Dulken
  • Canada Keith „NAF” Marković
  • United States Michael „Grim” Wince
  • United States Eric „adreN” Hoag – trener