DreamHack, czyli jeden z najpopularniejszych turniejów organizowanych ostatnimi laty doczekał się kolejnej odsłony! Tym razem przeniesiemy się do Malmö w Szwecji.


Luminosity Gaming oraz FaZe – to dwie drużyny, które dostąpiły zaszczytu otrzymania dwóch ostatnich, bezpośrednich zaproszeń do udziału w zmaganiach podczas DreamHack Malmö. Cały turniej zaoferuje nam zmagania pomiędzy szesnastoma drużynami walczącymi o największą część z puli nagród wynoszącej 250,000$.

Obie z drużyn znajdują się wśród najlepszych zespołów świata – bazując na danych z rankingu HLTV. Luminosity zyskało tę pozycję dopiero po zmianie dwóch piątych zespołu. W listopadzie do Brazylijczyków dołączyli Lincoln „fnx” Lau oraz Tacio „TACO” Filho, co ostatecznie zasłużyło wyłącznie na superlatywy. Od tego momentu brali oni udział w FACEIT Stage 3 Finals, w których doszli aż do finału, w którym to ulegli Szwedom z Fnatic. Kolejnym ich niesamowitym osiągnięciem były półfinały SL i-League StarSeries XIV Finals oraz drugie miejsce podczas DreamHack ZOWIE Open Leipzig.

FaZe to drużyna, która uprzednio występowała dla G2 esports. Wykupiona jednak przez organizację znaną głównie ze scen Call of Duty nie może od dłuższego czasu „wbić” się do ścisłej czołówki światowej, aczkolwiek niejednokrotnie udowadnia swoją wartość za pomocą imponujących wyników oficjalnych spotkań.

Dwa wyżej wymienione zespoły dołączają do stawki, która w tym momencie prezentuje się następująco:

fnatic Astralis
NiP Virtus.pro
EnVyUs Na`Vi
Luminosity FaZe

Cały turniej stworzony został dla szesnastu drużyn. Osiem z nich zostało bezpośrednio zaproszonych, a pozostała połowa miejsc czeka na zwycięzców kwalifikacji przeznaczonych dla łącznie trzech rejonów – Europy, Ameryki Północnej oraz Azji. Do wygrania w nich będą kolejno cztery, trzy oraz jeden slot.